Oğlunu Kendine Getirmek İçin Suikastçı Tuttu !

2013010714315781569.jpg

Oyunlara harcanan vaktin bir sınırı yok, orası kesin ama konu bir de online oyunlar olunca, işin şekli bir anda değişebiliyor. Başlarda bir saat harcadığımız oyunlara, bir süre sonra onlarca saat harcarken buluveriyoruz kendimizi...
İşte böyle bir durumla karşılaşan Mr. Feng, oğlunun WoW oynama konusundaki bağımlılığını ortadan kaldırmak için çok radikal bir karar aldı. Bir internet sitesine verdiği röportajda yaptıkları hakkında detaylı bilgi veren Çin vatandaşı Feng, oğlunun bilgisayar başından kalkmadığına, daha da kötüsü okulunu bitirmek için uğraşmadığına ve de iş aramak gibi bir derdi bulunmadığını dile getirdi. Kendisini oyuncuların kralı olarak nitelendiren genç ise, babasının uygulamak üzere olduğu planından bir haberdi...

Mr. Feng, oğlunu bağımlığı olduğu oyundan kurtarmak için, bir dizi suikastçı tuttu. Pek tabi yine oyun içerisinde bulunan karakterlerden bahsediyoruz. Nitekim para ile tuttuğu diğer oyuncuların, oğlunun karakterini düzenli olarak öldürmelerini isteyen baba, genç adamın bu şekilde oyundan sıkılacağını umdu.

Hikaye ise hiç de hesapladığı gibi bitmedi çünkü genç adam herhangi bir şekilde oyundan sıkılmadı ve babasına şu sözleri söyledi; "Oyunu nasıl oynadığımın bir önemi yok, oyun içerisinde olanlar beni rahatsız etmiyor. An itibariyle herhangi bir iş aramıyorum ve benim istediğim gibi bir iş buluncaya kadar da çalışacağımı düşünmüyorum."

İşin ilginç yanı, aslında hikayenin temelinin kendi içerisinde çözülüyor olması. Acaba Mr. Feng, oğlunu öldürmesi için para verdiği oyuncuların yaptıklarının bir iş olduğunu düşünmüyor mu? Belki de oğlu oyun endüstrisi üzerenden büyük paralar kazanacak, kim bilir?

Kaynak: Chip.com.tr