fonradar

ölüm aylığı hakkında

bağkur 12. basamakta iken 2007 mart ayında vefat üzerine bağkur tarafından 1 anne ve 3 çocuga 460 lira civarında maaş bağlandı...2010 haziran ayında bağkur tarafından bildirimsiz şekilde maaşın yarısı kesildi...dilekçe ile bağkura başvurduğumda bana aşagıdaki yazı geldi...

''Yapılan inceleme neticesinde aylığınızın 4447 sayılı kanuna istinaden bağlandığı ve 01,10,2008 tarhinde yürürlüğe giren 5510 kanun gereğince yeniden tetkik edilmek suretiyle düzenleme yapılmıştır.
Buna istinaden tahakkuk hesabı yapılmış olup,şahsınızın 4.317,65 TL çocuklarınıza 2.158,83 TL fazla aylık aldığı görülmüştür.Aylığınızdan 50 TL çocuklarınızın aylığından ise 25 TL olmak üzere 2010/06 ayından itibaren kesinti başlamıştır.Bilgi edinilmesi rica olunur.''

şimdi benim anladığım 2008 tarihinde vefattan sonra bir kanun çıkmış bunu geçmişe mi uygulamış oluyorlar...veya ben mi yanlış anladım...şu anda hem maaşı düşürmüşler hemde kesinti yapıyorlar...anne ve çocukların eline geçen para 150 lira civarında bana keisntiden önce son aldığı maaşın 550 lira olduğunu söylemişti...birde bu 4447 sayılı kanun diye bakdım işsizlik ödeneğiyle ilgili madde çıktı bu yanlışta yazılmış olabilir diye düşünüyorum...burda dava açılırsa bir sonuç alınabilir mi?

Ynt: ölüm aylığı hakkında

birde 5510 sayılı kanuna göre aylığını kesicem diyor bunu daha detaylı anlatması gerekmiyormuydu...