ÖTV siz Akaryakıt Kullanan Deniz Araçları Raporu

tarkaniz72

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar
ÖTV siz akaryakıt kullanan şirketlerin v.dairesine Rapor vermesi süresi 31/01/2009 da son... peki bunla ilgili Damva Vergisi Beyannamesi nasıl veriliyor ? Nasıl hesaplanıyor ?? tşk

Ynt: ÖTV siz Akaryakıt Kullanan Deniz Araçları Raporu

ilgili kısmı sizin için aşayıya alıyorum..

6 Seri No.lu Özel Tüketim Vergisi Genel Tebliği ekinde yer alan "01.07.2003 Tarih ve 2003/5868 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararına İstinaden ÖTV'si İndirilmiş Yakıt Talep Formu ve Taahhütnamesi (EK:1)" başlıklı kağıt, damga vergisine tabi olup verginin matrahını, yakıtların cinslerine göre talep edilen azami miktarları ile ÖTV'si indirilmiş fiyatlarının çarpımı sonucu bulunacak (KDV hariç) tutar teşkil etmektedir.

- 6 Seri No.lu Özel Tüketim Vergisi Genel Tebliği ekinde yer alan "01.07.2003 Tarih ve 2003/5868 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararına İstinaden ÖTV'si Sıfırlanmış Yakıt Talep Formu ve Taahhütnamesi (Kiracılar için) (EK:2)" başlıklı kağıt, damga vergisine tabi olup verginin matrahını, yakıtların cinslerine göre talep edilen azami miktarları ile ÖTV'si indirilmiş fiyatlarının çarpımı sonucu bulunacak (KDV hariç) tutar teşkil etmektedir.

Ynt: ÖTV siz Akaryakıt Kullanan Deniz Araçları Raporu

ay arkadaşımıza kesinlikle katılıyorum, 17 nolu damga vergisi sirküleri daha detaylı açıklama için