fonradar

Ötv' yi öteleme hk.

SMMM STAJER

Katkı Sunan Üye
her ayın iil 15 günü için verilen ötv tarihi ayın 25 i diğer 15-30 arası içinde son tarih sonraki ayın 10 u fakat,ama,lakin gel gör ki şirket geçen ayın 30 una bol bol fatura kesmiş ama ötv verildikten sonra çok geç eksmiş şimdi bu ötvleri bu ayki beyannameyemi dahil etmeliyim yoksa geçe aya düzeltmemi vermeliyim ceza varmı ne yapmak lazım?

Forum?da konularınızı doğru kategorilere açınız.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: ÖTV yi öteleme

2 arada 1 derede kaldım şimdi ben neyapacam ayıın 30 una kesilenler için ötv düzeltmemi verecem yoksa 10.ay 1.dönemde hiç kesilmiş faturam yok bu dönememi girsem

SMMM STAJER ' Alıntı:
2 arada 1 derede kaldım şimdi ben neyapacam ayıın 30 una kesilenler için ötv düzeltmemi verecem yoksa 10.ay 1.dönemde hiç kesilmiş faturam yok bu dönememi girsem
30 eylülde kesilen faturaları ekim 1.dönemde mi beyan etmeyi düşünüyosun?

teminatları çözdürürken durum ortaya çıkarsa (ki çıkar) sıkıntı yaşarsın.

sonuçta ben bir önceki ayınkini bu aya gireceğim devlete vergimi ödeyeceğim olmaz mı böyle yada ek beyannamemi vereyim nasıl vereyim cezasız nasıl olur

ötv de ek beyanname diye bir uygulama yok.düzeltme vermen gerekiyor.tabiki cezası da var.
ötv li mamül nedir?

Ynt: Ötv' yi öteleme hk.

elinizde ticari yağ da varsa (ötvsiz) bu tip durumlarda aynı fiyattan (matrah + ötv) ticari mal çıkışı yapıp durumu idare edebilirsiniz ama çok geç kalınmış.ayda 2 defa beyan edildiği için çok sıkı stok takibi yapmak gerekli.