fonradar

Özel Ders Ofisi Açmak İçin Gerekenler Nelerdir ?

Herkese merhabalar,

Forumda buna benzer bir başlık vardı ancak benim daha detaylı yazmam gerekenler var. İzmir'de bir plazada kiralayacağım ofiste kendi branşımda özel ders çalışmalarımı yürütmeyi planlıyorum.

Bu konuda karşılaşılacak adımlar nelerdir, hukuki aşamalar nelerdir ?

Adı "Etüt merkezi " ya da "Dersane" olmayacak.

X Eğitim Danışmanlığı şeklinde açabiliyor muyum. MEB a bağlı olmamak için bu yoldan ilerlemem gerektiğini okudum.

Bu konuda paylaşacağınız bilgileriniz benim için çok önemli.

Bu konu hakkındaki görüşlere benimde ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. Fotoğrafçılık Kursu olarak açmayı düşünüyoruz ama nasıl bir yol izlemem gerekiyor. MEB yada başka kurumlardan izin almak gereklimi.

Herkese merhabalar,

Forumda buna benzer bir başlık vardı ancak benim daha detaylı yazmam gerekenler var. İzmir'de bir plazada kiralayacağım ofiste kendi branşımda özel ders çalışmalarımı yürütmeyi planlıyorum.

Bu konuda karşılaşılacak adımlar nelerdir, hukuki aşamalar nelerdir ?

Adı "Etüt merkezi " ya da "Dersane" olmayacak.

X Eğitim Danışmanlığı şeklinde açabiliyor muyum. MEB a bağlı olmamak için bu yoldan ilerlemem gerektiğini okudum.

Bu konuda paylaşacağınız bilgileriniz benim için çok önemli.

Sayın cerenk yapacağınız kendi branşınızla ilgili vereceğiniz hizmet şahsi olarak siz verip bu işi yapacaksanız akademik şahsi eğitim hizmetleri sınıfına girdiğinden herhangi bir şekilde MEB bağlı olmasınız. Yapacağınız faaliyet serbest meslek faaliyeti olarak vergilendirilir. Kendi adınıza vergi kaydı oluşturmalı sonrasında kartvizit v.s. eğitim danışmanlık gibi terimleri kullanmanızda sakınca olmaz.