Özel hastaneden doğum parası alabilir miyim?

merhabalar
ben 35 haftalık hamileyim 7.02.2012 de ssk geçerli özel hastaneden 7.02.2012 başlangıç : bitiş ../.../.. diye rapor aldım.ssk ya bildirdim.daha sonraki haftada doğumu ssk geçmeyen özel bir hastanede yapmak istediğim için oradan devam etmeye karar verdim.şimdi bu bitiş tarihini önceki ssk geçen özel hastanedemi bitişi getirmem gerekiyor yoksa 07/02/2012 de oradan aldığımı yeni hastanedende rapor aldığımda sonrada doğum yaptığımda ssk dan doğum parası alabilir miyim ? cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim çok önemli ....

Ynt: Özel hastaneden doğum parası alabilir miyim?

ayrıca ben işten ayrıldım 1 ay ara verip tekrar sigortalı oldum şuan 53 günlük brüt 1.000 tl den sigortalıyım.7.02 den itibaren rapor aldım doğum parası hakedebiliyor muyum ?

acaba 07/02/2012 olan işgörmezlik raporunu yarın gidip hastaneye bitiş tarihi attırsam doğum yapacağım ssk geçmeyen özel hastaneden rapor alsam bundan sonrası için doğum yapıncada ssk ya başvursam almazmıyım.yada yine bitiş tarihini attırdıktan sonra sağlık ocağına yada sağlık ocağında kaydım var ilkgünden itibaren burası bana bundan sonrası için rapor verebilir mi? :-\

doğumdan önceki bir yıl içinde 90 gün priminiz varsa, işgöremezlik ödeneğin den yararlanırsınız. ssk ile anlaşmalı olmayan hastaneden aldığınız raporu kamu hastanelerine onaylatmanız gerekebilir.

Sgk hastalık servisini dilekçe ile başvuracaksınız.Size en yakın bir devlet hastanesine sevkinizi isteyeceksiniz. Ordan alığınız rapora göre doğum parası alabilirsiniz.

Doğum parasından kastınız , doğum raporunda olduğunuz süre için alacak olduğunuz işgöremezlik ödeneği ise,
raporunuzu kurumun kabul ettiği hastanelerden birinden almadıysanız,sn.turkasia nın belirttiği üzere kurum hastanelerinde raporunuzu onaylatmanzı gerekir.
Bahsettiğiniz kurumla anlaşması olmayan özel bir hastanede yapacak olduğunuz doğum masraflarını almak ise, alamazsınız.