fonradar

Özel usulsüzlük tahakkuk yevmiye kaydı nasıl yapılır?

pişmanlık beyannamesinden dolayı özel usulsüzlük ceza ihbarnamesi geldi. bunun tahakkuk yevmiye kaydı ve ödemesi kaydını nasıl yapabilirim?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Ynt: Özel usulsüzlük tahakkuk yevmiye kaydı

Selamlar
Usulsüzlük cezalarında tahakkuk olmaz.Direkt ödeme KKEG yapılarak kaydedilir.
Saygılar

Ynt: Özel usulsüzlük tahakkuk yevmiye kaydı nasıl yapılır?

770 -K.K.E.G
100-
ŞEKLİNDE KAYIT ALIRSAM
KAPANIŞ İŞLEMLERİNDE Mİ 950 E AKTARMALIYIM?
TEŞEKKÜRLER

Selamlar
KKEG kayıtlarını nasıl yaptığınıza göre değişir..Kimi 689 kimi ilgili 7'li hesap'ta takip eder.
Ben kkeg gerektiren kayıtları önce kendi gider hesabına alıp akabinde nazım hesap kaydı yapıyorum.
Siz 770-100 kaydı yaptığınızda hemen peşine nazım hesap kaydı yapabilirsiniz.Ben böyle yapıyorum
Saygılar

çok teşekkür ediyorum

saygılar

twolf ' Alıntı:
Selamlar
KKEG kayıtlarını nasıl yaptığınıza göre değişir..Kimi 689 kimi ilgili 7'li hesap'ta takip eder.
Ben kkeg gerektiren kayıtları önce kendi gider hesabına alıp akabinde nazım hesap kaydı yapıyorum.
Siz 770-100 kaydı yaptığınızda hemen peşine nazım hesap kaydı yapabilirsiniz.Ben böyle yapıyorum
Saygılar

Zaten doğru yöntem de budur. Ticari kar doğru çıkar, her gider kalemi ilgili hesap grubundadır. Nazım hesaplar da takip için gereklidir. Beyanname sırasında kolaylık olur.

teşekkür ediyorum

iyi çalışmalar

nguroy ' Alıntı:
twolf ' Alıntı:
Selamlar
Saygılar

Zaten doğru yöntem de budur. Ticari kar doğru çıkar, her gider kalemi ilgili hesap grubundadır. Nazım hesaplar da takip için gereklidir. Beyanname sırasında kolaylık olur.

Her karşıma çıktığımda KKEG kaydının bu şekilde olması gerektiğinin kavgasını yapıyorum :D
Millet 40 yıllık "689 Olağan dışı gider ve zararlar" hesabını "689 Kanunen kabul edilmeyen giderler" hesabına çevirdi :D

Selamlar

Olağandışı ya ondandır :)
40 yıllık patlamış mısır popcorn olursa bunada şaşmamak lazım :)