fonradar

Özürlü Çalışanların SGK ya Bildirimi

pascal

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar merhabalar

2008 yılında bildiğiniz gibi özürlüler için devlet ssk teşviğine gitmişti. ocak 2009 da da işkurdan alınacan form ssk ya onaylatılacaktı. acaba bunu yapan oldu mu

Ynt: özürlü çalışanların sgk ya bildirimi

Evet ben yaptım.önce işkura çalıştırdığın özürlülerin tescil tarihlerini onaylatıyorsun ve ssk ya kaydını yaptırıyorsun.

Ynt: özürlü çalışanların sgk ya bildirimi

scorpıon ' Alıntı:
Evet ben yaptım.önce işkura çalıştırdığın özürlülerin tescil tarihlerini onaylatıyorsun ve ssk ya kaydını yaptırıyorsun.

Peki işyeriniz herhangi bir teşfik kapsamında mıdır?

Ya da düzeltirsek; sözgelimi 85615 sayılı teşfik kanunu kapsamında olanlar için bu özürlü personeller için teşfik durumu geçerli midir?

Ynt: Özürlü Çalışanların SGK ya Bildirimi

Merhaba,
SGK.nun 19.08.2008 tarih, 2008-77 sayılı genelgesi
2.5- Diğer Teşvik Kanunlarından Yararlanan İşverenlerin Özürlü istihdamı Teşvikinden Yararlanmaları;
Diğer teşvik Kanunlarına istinaden sigorta primi işveren hissesi teşviki uygulamasından yararlanmakta olan işverenlerin, teşvik kapsamına giren özürlü sigortalılarından dolayı aynı dönem için ve mükerrer olarak 4857 sayılı Kanunun 30 uncu maddesinde öngörülen teşvikten yararlanmaları mümkün bulunmamaktadır

kurumadan aldığım bilgiye göre zaten teşvikten faydalanabilmek için aktif edilen kanun numarasının başvuru yapılması için pasif hale getirileceği söylenmişti.

Bu durumda hali hazırda teşfik kapsamında olan işletmeler bu indirimden yararlanamıyor. Açıklamalar için teşekkürler..