fonradar

Özürlü İşçilerin SGK ya Her Yıl Ocak Bildirilmesi

Her yıl başında özürlü sayılanlar SGK'ya bildirlmesi gerekiyor ancak ben vermeyi unuttum ve E Bildirgelerin verilmesine 3 gün kaldı İş Kurumuna ilgili belgeyi onaylatsam SGK acaba 14857 teşvik kodunu aktif hale getirirmi yoksa artık yıl boyunca 14857 kodundan faydalanamayacakmıyım

bende geçen yıl unutup şubat ayında bu işlemi yapmıştım.
sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.siz işkurdan onaylı yazınızı alıp sgk ya verdikten sonra bildirgelerinizi alınız.

bende geçen yıl unutup şubat ayında bu işlemi yapmıştım.
sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.siz işkurdan onaylı yazınızı alıp sgk ya verdikten sonra bildirgelerinizi alınız.

Değerli arkadaşlar,az önce SGK Müdürlüğü ile görüştüm,yapılabiliyormuş henüz Ocak ayı e bildirgenin verilme süresi dolmadığı için iş kurumuna belge onaylatıldıktan sonra SGK müdürlüğünde ilgili birim Şubat ayı bile olsa 14857 teşvik kodunu açıyormuş

aynısı benim de başıma geldi . Bildirgeleri gönderirken özürlü personellerin teşvikten yararlanmadığını gördüm bugün. öyle ki sene başında müracat ederek güncellenmesi gerekiyor imiş. iş-kurdan aldığımız teşvik yazısı ile ilgili sgk birimine başvurarak işlemimizi hallettik. Bildirgenin son gününde biraz strese soktu ama halloldu neticede :)