Özürlü Personelin Giriş Bildirgesi Nasıl Yapılıyor ?

arkadaşlar selam,

Özürlü personelin işe giriş bildirgesinde özürlü bölümüne "evet" işareti koyulmazsa sorun olur mu ? ... ve işe giriş yaptı özürlü belgesi ile personel...ilgili bildirimler nasıl olmalı işkura ssk ya ?

yardımlarınızı rica ederim.

İyi Çalışmalar

Ynt: Özürlü personelin giriş bildirgesi nasıl yapılıyor.?

Daha önceki yıllardaki girişlere göz attığımda .. özürlü olduğu halde.. işe giriş bildirgesinde özürlü olduğunu belirtmeyi unuttuğumuz personellerimiz mevcut.. bu zamana kadar bir sorunla karşılaşmadım..

Daha önceki araştırmalarımda.. en kötü ihtimal.. eğer kişi sakatlık indiriminden faydalanıyorsa.. SGK sizden hem heyet raporunu.. hemde işe giriş bildirgesini isteyebilir.. Sonuçta devlet kendi alacağından vazgeçiyor..neye istinaden bundan vazgeçtiğini de bilmek ister..Hoş bu arkadaşında işkur'da kaydı olduğu için bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyorum..

Gerekli olan bildirim ise sadece işkur'a yapılır.. Bağlı olduğunu İşkur müdürlüğüne..Şu şu T.C. kimlik nolu kişi şu tarihte işe alınmış olup.. kurumunuzca kayıtlarının yapılmasını rica ederim diye bir yazı yazın.. Ekine de.. işe giriş bildirgesini ve kimlik fotokopisini koyun ve iki nüsha olarak elden teslim edin.. Biri onlarda kalacak.. diğerini de imza ve kaşeletip.. siz dosyanıza kaldırın..

Ynt: Özürlü personelin giriş bildirgesi nasıl yapılıyor.?

bugün de aynen bu anlattığınız işlemleri yaptım.pazartesi kadıköy işkura gidicem...
teşekkür ederim

biz de %50 özürlü işçiyi 8.ayda normal giriş yaptık şimdi düzeltsek işkura mı gideceğiz önce işkur rapor mu istiyor sonra da sgk'a nasıl bildirceğiz sgk da dilekçe mi verecğzz.

Daha önceki yıllardaki girişlere göz attığımda .. özürlü olduğu halde.. işe giriş bildirgesinde özürlü olduğunu belirtmeyi unuttuğumuz personellerimiz mevcut.. bu zamana kadar bir sorunla karşılaşmadım..

Daha önceki araştırmalarımda.. en kötü ihtimal.. eğer kişi sakatlık indiriminden faydalanıyorsa.. SGK sizden hem heyet raporunu.. hemde işe giriş bildirgesini isteyebilir.. Sonuçta devlet kendi alacağından vazgeçiyor..neye istinaden bundan vazgeçtiğini de bilmek ister..Hoş bu arkadaşında işkur'da kaydı olduğu için bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyorum..

Gerekli olan bildirim ise sadece işkur'a yapılır.. Bağlı olduğunu İşkur müdürlüğüne..Şu şu T.C. kimlik nolu kişi şu tarihte işe alınmış olup.. kurumunuzca kayıtlarının yapılmasını rica ederim diye bir yazı yazın.. Ekine de.. işe giriş bildirgesini ve kimlik fotokopisini koyun ve iki nüsha olarak elden teslim edin.. Biri onlarda kalacak.. diğerini de imza ve kaşeletip.. siz dosyanıza kaldırın..

Sn. forwhom'un dediği gibi. Dilekçe metni ile işkur'a gidiniz. (İşe giriş bildirgesi+engellilik raporu) Ardından eğer kişi engelli teşviki kapsamında ise size bir yazı vereceklerdir. Bu yazıya bir dilekçe yazıp bağlı bulunduğunuz sgm'ye müracaat ediniz. Sistemden kişinin engelli onaylamasını yapacaklar. Bu işlemden sonra siz de e-bildirge şifrenizle engellilik onaylama bölümünden kişiyi seçeceksiniz. E-bildirge dosyasını yüklediğinizde o kişi ayrılacak. Tahakkuku ayrı çıkacak.