"Para Karşılığı Borçlu Şirket Devir Alanlar" Nasıl Oluyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba, Bir Sorum daha olacak. İnternette "Borçlu şirketleriniz devir alınır" diye ilan verenler var. İrtibata geçtiğimizde belli bir para karşılığında şirketi aktifiyle pasifiyle devir alıp borçları üstlendiklerini söylüyorlar. Sizce bu mümkün mü? Devredersek borçlarımız alan kişiye mi geçer yoksa bir üçkağıt mı söz konusu olur? Ben vergi borcu bulunan bir şirket devraldım. Açıkçası dolandırıldım. borçlar devir alınan tarihten önce gerçekleşmiş borçlar. Ben de aynı şekilde devredersem borçların durumu ne olur?

Ynt: "Para Karşılığı Borçlu Şirket Devir Alanlar" Nasıl Oluyor?

Devreden devrettiği tarihten önceki borçlarından sorumludur.

Ynt: "Para Karşılığı Borçlu Şirket Devir Alanlar" Nasıl Oluyor?

Cevap için teşekkürler turgut bey. Ben devralmadan önce yapılmış mevcut borç. Ben devraldıktan sonra hiç faaliyet göstermedim ve borçta oluşturmadım. Devredersem borç devraldığım şahısta mı kalır yoksa ben de mi? yada devralana mı geçer?

Arkadaşlar ben mali müşavir ender yılmaz yukardaki arkadaşım yanlış bir bilgi vermiş şöyleki devirde sözleşmenizi şirketi artı sı ile eksisi ile devrewdiyorum diye bir sözleşme yaparsanız şirketin hiçbir borcu üzerinizde kalmaz devrettiginiz şahıs borçlarınızı devralır yani eski borç yeni borç ayrımı kalmaz bilgi için özel mesaj atabilirsiniz

Ender Bey aramıza hoşgeldiniz.Memnun olduk olmasına da soruya yorum yazmak için sanırım 2 yıl kadar geç kaldınız :) 13 Temmuz 2011'in sorusu bu..Sanırım tarihe dikkat etmediniz..

paraaaaa

Cevap için teşekkürler turgut bey. Ben devralmadan önce yapılmış mevcut borç. Ben devraldıktan sonra hiç faaliyet göstermedim ve borçta oluşturmadım. Devredersem borç devraldığım şahısta mı kalır yoksa ben de mi? yada devralana mı geçer?

para karşılığı borçlu şirket almak istiyorum ihtiyacım var çok zordayım lütfen bi yol yordam gösterin yardım cı olursanız sevinirim numaramdan ulaşabilirsiniz ................

Moderatör tarafında düzenlendi:
para karşılığı borçlu şirket almak istiyorum ihtiyacım var çok zordayım lütfen bi yol yordam gösterin yardım cı olursanız sevinirim numaramdan ulaşabilirsiniz ..............

Selamlar
Böyle bir işlemi tavsiye etmeyiz ama kararınız bu yöndeyse söyleyeceke pek birşeyimiz olmaz.
Öncelikle bu konuda yetkili ve tecrübeli bir müşavirden profesyonel bir destek almalısınız.
Devir alacağınız şirketin,tüm içeriğini inceleyin.(Borçlarını,alacaklarını,resmi daireler nezdinde dosya içeriğini gerekirse piyasa itibarını vb) Detaylı bir araştırma yapın.
Yani üzerine devredilecek risklerle,elde edeceğiniz parayı karşılaştırın,ona göre karar verin.
Borç olarakta sadece "vergi dairesi" borcu aklınıza gelmesin tabiki.Tüm kurumlar nezdinde gerekirse detaylı bir araştırma mutlaka yapılmalıdır.
Saygılar

Mrb abi tavsiyelerin için teşekkürler bugün biri aradı kendisine ait şirketi varmış işletemiyormuş bu yüzden devretmeyi dûşünüyor şirketin borcu 50.ile60.bin arasıymış bu şirketi kaç para karşılıgında devr almalıyım size zahmet tahmini bir fiyat yazarmısınız.saygılar

Sayın admin bu konuyu kilitler mi acaba? Arkadaşlık sitesi gibi telefonlar havada uçuşuyor :)
saygılar
bil_gin

Merhaba ;

Eski tarihli olan mesajlar içindeki telefon numaraları gözden kaçmış,şu an numaralar tarafımca silindi.

Uyarı için teşekkürler.

Para karşılığı borçlu şirket devretmek isteyen arkadaşlar varsa gerçekten ihtiyacım var ..............

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...