fonradar

Part-Time Çalışma Hk.

mcakar19

Katkı Sunan Üye
Arkdaşlar slm..

ilk kez part tıme çalışacak bir personeli işe aldık. ve buna görede kısmi süreli bir sözleşme imzalattık personel ancak çalışacağı günler yada ayda kaç gün çalışacağı belli değil saat üzerinden ödeme yapılacağı için 30 günüde doldurmayacaktır.
Sorum şu olacak; Bundan dolay ıAyrıca SSK ya EK_8 bildirimi yapmamız gerekiyor sanırım. Bu Ek_8 de çalıştığı saatlerin 7,5 saat den günlüğüne takabül eden kısmını bulup, çalışmadığı günleri tespit edrekmi bildirim yapmam lazım ve EK-8 e İş sözleşmesini koymam yeterlimidir. Bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden Tşk EDerim.

Ynt: Part _tıme çalışma hk.

saat üzerinden hesap yapıp çalışmadığı günleri ek-8 formuna yazın.ayrıca sözleşmeyide ekine koymayı unutmayın

Ynt: Part-Time Çalışma Hk.

aynı durum bende de var arkadaşım çalışılan toplam saatı 7,5 bölüp çalışılan günü hesap ediyorsun bu arada her ay Ek-8 verilecek tabiki benim yapığım olay ek-8'e aylık puantaj ekliyorum ve gönderiyorum. Yalnız duyduğum bir şey var sözleşmeni notere onaylatırsan 1 kere kuruma gönderiyorsun daha sonra göndermiyorsun yönünde ama yine de her kurumun uygulaması farklı bulunduğun kuruma birde sormanı tavsiye ederim.

Ynt: Part-Time Çalışma Hk.

noter onayı şart değil. kısmı zamanlı iş sözleşmesini ve ek-8 bir kere vermek yeterli.