fonradar

Part time puantaj hesaplama hak.

esanss77

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar merhaba,

part time uygulamasına başladık fakat puantajını nasıl hesaplayacağım hakkında tam bilgi sahibi değilim.saat üzerinden anlaşıldı toplam aralık ayında 33 saat çalışma yapmış puantajını nasıl oluşturacağım bilgisi olan arkadaşalrın paylaşmasını rica ederim.takıldığım nokta saat toplamı gün mü yazacağım puantaja?

Ynt: Part time puantaj hesaplama hak.

Sn.Esanss77

"part tıme uygulamasına başladık" derken ,anlaşılan işyerinde bu yeni uygulama .
Saatlik olarak anlaşılmış olsada, tekabül edeceği nokta günlük, akabinde aylık ücret olur.(tam zamanlı çalışan emsal işci de olduğu gibi)
İşyerinizde günlük çalışma süresine toplam süreyi böldüğünüzde(örnek 33:8=4) ,puantaj 4 güne tekabül edecek, aylık prim gün sayısıda (4 gün)ortaya çıkmış olur .Artan süreleri bir sonraki ay ilave ederek ücret ve primlerde sorun yaşamazssınız diye düşünüyorum.

merhaba,

partime çalışma yapılmıyordu uygulama derken yalnış ifade ettim,part-time çalışan günlük,saatlik bir birim ücreti belirlenip anlaşmaya varılarak yapılır süreler farklı saatlik olunca haftada 30 saati aşamaz benim burda takıldığım program zaten hesaplamayı yapıyor 33 saat yazdığımda 5gün olarak hesaplıyor fakat eksik güne saat olarak yazacaksam 31 gün çektiği için 31*7,5=232,50-33=199,50 mi yazmam gerekir?

Haftada 30 saat fazla diye biliyorum emsal işciye göre önemli ölçüde daha az (2/3 oranında) olması gerekir .(hafta da 2 gün-15 saat)
Ayrıca,sadece bu ay(aralık)işe girmişse (parmak hesabı ile)31 gün üzerinden,öteden beri çalışmakta ise zaten 30 gün üzerinden,eksik gün karşılığı "06" kısmi süreli"denmesi yeterli ve ilk ay sgk.na sözleşme örneğini de baştan verilirse sorun olmaz diye biliyorum.

Dediğiniz doğru evet haftada 30 saat.(madde gerekçesinde "üçte ikisinden az" yönetmelikte üçte iki oranına kadar )yarg.9.hd.2009/44744E.