Personel günlük izinleri

muh1111

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar
personellerimiz gün içerisinde 1 kaç saatlik bazen tüm gün izin kullanmaktalar. bu izinlere ait herhangi bir kesinti ücretlerinde olmamaktadır. ancak bu izinler incelendiğinde ciddi bir iş kaybı olduğunu gördük ve bu tutarları yaptıkları fazla mesaiden düşmeye karar verdik ancak bu uygulamanın doğruluğuna ilişkin herhangi bir yönetmelik vb. bişey bulamadım. ayrıca personele haftalık 9 saat maazeret izni verielbileceğine ilişkin de herhangi bir yönetmelik tebliğ göremedim. böyle bir durumda nasıl yol izlemek gerekir. müfettiş tanıdığım bunu yapamayacağımızı fazla mesaisini kesemeyeceğimizi söylüyor ama ne yapmak gerekir söylemiyor. işçinin kullandığı bu saatlik izinleri toplayıp yıllık izninden mi düşmek gerekir. konu ile iligili bilgisi olan arakadaşlaradan yardımlarını bekliyorum.
syg.

Ynt: Personel günlük izinleri

gelmediği günlere ait izinleri izin talep formu kullanarak kayıtlaştırın.
ay içerisindeki izinleri toplayıp gün olarak yada saat olarak ücretlerden düşün.

yıllık izin,fazla mesai vb haklarına kesinlikle dokunmayın..
didik didik inceliyor gelen müfettişler..
benden size tavsiye...şu anda başımda aynı dertler var..

eksik günler için bu izin formlarını mı ekine koyuyorsunuz. bu seferde belgeyi kabul etmemkten sskdan ceza gelmesin.

eee iyide nerde kaldı 45 saati tamamlamadan fazla mesaiyi haketmez kısmı ??? herkes ayrı telden çalıyor nasıl iş bu ben anlamadım gitti :(