Personel Nakil ve İş Göremezlik Raporu

Şimdiden herkese yardım ve bilgi paylaşımları için çok teşekkür ediyorum. Ben sorumu ve sorunumu kısaca özetlemek istiyorum.
Personelimi 30 Eylülde Şişli Sgk dosyasında kayıtlı olan işyerimden çıkışını, 01 Ekim tarihinde ise Kadıköy Sgk dosyasında kayıtlı olan işyerime nakil olarak işe girişini gerçekleştirdim.
İşyeri nakli yaptığım bu personelimiz 21/10-26/10 arası rapor alıyor. Ve rapor eski Sgk dosyasından yani Şişli Sgk dosyasından onay istiyor.
Ben raporu Kadıköy Sgk'dan '' Manuel Rapor Girişi'' bölümünden girdim ve onayladım. Ancak raporu ben onaylı raporlar bölümünde göremiyorum ve takip edemiyorum. 2 gün üstünde olduğu için ödeme çıkıp/çıkmadığını buradan kontrol edip, personelimi bilgilendiriyordum.
Sorum; bu manuel girdiğim raporu sistemde bir şekilde görebilecek miyim ? Bir diğer sorumda eski dosyasından rapora onay verseydim bir sorun yaşar mıydım ?
Bu konuda benzer sorun yaşayan veya yorumlayacak arkadaş ve üstadlardan yardım bekliyorum.
Allah şimdiden razı olsun.

Son düzenleme:
Öncelikle sgk manuel rapor girişlerinde kesinlikle para ödemiyor. Mutlaka elektronik sistemden onaylamanız gerekiyor.

Eski işyerinizin şifresi ile vizite giriş sistemine girip elektronik rapor sisteminden raporu bulun. Raporu seçerek hemen altındaki "personelim değil" butonuna tıklayın. Bu işlemi yaptığınızda rapor eski işyerinden silinip otomatik olarak yeni işyerine aktarılacak. Daha sonra yeni işyerinin şifresi ile vizite giriş sistemine girin ve elektronik rapor kısmından raporu sorgulatarak onayını verin. Bu şekilde ödeme alabilir çalışanınız.

Merhabalar,

Sn. Rietveld'in de aktarmış olduğu gibi ilgili genelgeyi inceleyebilirsiniz. 2016/21 Sayılı genelge Madde 6.7.3.Çalışılmadığına Dair Bildirim Girişi İle İlgili Diğer Konular. Buradan ilgili genelgeye ulaşabilirsiniz.

Genelgede geçen madde şu şekildedir;

6.7.3.Çalışılmadığına Dair Bildirim Girişi İle İlgili Diğer Konular
Alt Madde 9-İşyeri nakli sebebiyle giriş çıkış yapılan sigortalılar, işyeri değiştiren sigortalılar, işe giriş bildirgesi ya da işten çıkış bildirgesinin verilmemesi sebebiyle yanlış iş yerine düşen raporlar için eski işverenin “personelim değildir” butonunu kullanması gerekmektedir.Ancak bu butonun kullanılmasına rağmen yeni işverenin ekranına düşmeyen raporlar eski işveren adına “Ceza Uygulanacak Raporlar” menüsüne düşmektedir. Bu durumun tespit edilmesi halinde eski işverene ceza uygulanmayacak olup, söz konusu rapor anılan menüden çıkarılacaktır. Yeni işverene ceza uygulanmadan önce, yeni işyerinden aylık prim hizmet belgesinin verilme süresinde eksik gün nedeni veya istirahatli olduğu sürede işyerinde çalışmadığına dair kutucuğun işaretlenip işaretlenmediğinin kontrolü sağlanacak, çalışılmadığına dair bildirim girişinin yapılmadığının tespit edilmesi halinde mutlaka çalışılmadığına dair bildirim girişi yapılması yönünde tebligat çekilecek, tebligatın işverene tebliğ edildiği tarihin içinde bulunduğu aya ait aylık prim hizmet belgesinin Kuruma bildirileceği son tarihe kadar işveren tarafından çalışılmadığına dair bildirim yapılmadığı takdirde Kanunun 102 nci maddesinin (i) bendinde belirtilen idari para cezası uygulanacaktır.

Çok teşekkür ediyorum öncelikle ilgi ve cevaplarınız için.
Sn.Rietveld'in mesajına cevaben şunları sormak istiyorum. İlk ayağı dediğiniz gibi yaptım. Personelim değildir diyerek onayladım. Şuan o rapor eski işverende ' İşten Çıkış ' statüsünde. Ama zurnanın zırt dediği yer ise yeni işverene o rapor düşmüyor. Bende İPC yememek adına manuel girdim. Personelin ödeme alamama durumunun olduğunu yeni öğrendim. O raporu ilgili ekranlara nasıl ve ne şekilde düştürebilirim. Zannediyorum Sgk Memurlarının sihirli dokunuşlarına ihtiyacım olacak.
@Sn.bmw_1907 sizlere de çok teşekkürler. E-bildirge tarafında da Eksik Gün ve İstirahat Süresince Çalışmamıştır kutucukları burada önem kazanıyor.
Herkese hayırlı ve kazançlı işler diliyorum. Tekrardan teşekkürler,