fonradar

Rapor Alan İşçi

İstirahat rapor alan işçi ve işverenin izlemesi gerken yollar nelerdir.SGK ya raporu çalışamazlık girişi yaptıktan sonra işçi parasını nasıl alacak ?

Ynt: Rapor Alan İşçi

merhabalar
rapor bitişinde işveren sgk nın internet sitesinden çalışamazlık girişi yapar.daha sonra raporun fotokopisi vizite kağıtı ve bir üst yazıyla sgk ya işçi müracaat eder.10 gün içersinde rapor parası postanaye gelir.paranın gelip gelmediğini internetten takip edebilirsiniz.

kamalı ' Alıntı:
merhabalar
rapor bitişinde işveren sgk nın internet sitesinden çalışamazlık girişi yapar.daha sonra raporun fotokopisi vizite kağıtı ve bir üst yazıyla sgk ya işçi müracaat eder.10 gün içersinde rapor parası postanaye gelir.paranın gelip gelmediğini internetten takip edebilirsiniz.

aynı sorun bende olduğu için soruyorum.. çalışamazlık girişinin belli bi süresi varmı.. mesela mart nisan ayında raporlu olan işçinin çalışamazlık girişini şimdi yapsam ceza kesilirmi..

birde paranın gelip gelmediğini nerden-hangi siteden takip ediyoruz..

yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

iyi çalışmalar..

hayır yok ama çalışmazlık girişini yapmazsan sgk dan göremiyeceklerdir çalışan da parasını alamaz.İşverene söyle rapor bildirimini yapsın deyip çalışanı gönderecekler sizde rapor günlerini bildireceksiniz.Tekrar çalışan sgk ya gidip parasını almak için sıraya girecek vs.

Ben başı raporları aynı gün giriyorum.Çalışan ne zaman isterse alsın parasını.

çok teşekkür ederim...

Ne sorduysam gün içerisinde anında cevap aldım...

Varlığınız için teşekkür eder.. Yokluğunuzu aratmasın ALLAH.. ;D

Üstadlar Merhaba

Çalışamamazlık girişi yaptığımız ekranda

Prim İkramiye Kazancı Yazan yere ben aylık tutarı istirahli olduğu zamandaki tutarı mı, günlük tutarı mı yazacağım ?

Saygılarımla

Güzel soru , hakikaten ne yazılacak oraya. Ekran değişmis , eskisinde sormuyorlardı... :)