fonradar

Rapor Cezası Hk.

Arkadaşlar herkeze merhaba,

İşyerimizde çalışmakta olan bir personelimize ait çalışılmadığına dair bildirim girişi yapılmadığı gerekçesiyle 535TL ipc tebligatı ulaştı.Fakat biz personelimize ait gelen tüm raporları onayladık maille geleni ve manuel olanları falan.Ve sgk vizite giriş sisteminde personele ait onaylanmamış herhangi bir rapor bulunmamakta.Yani baktığımızda tüm raporlar günü geçmeden onaylanmış onay bekleyen rapor yok.Böyle bir durum varken sgk nasıl ceza kesti acaba :mad: Ne yapmamız gerekir daha önce başına böyle bişey gelen varmı ? Teşekkürler şimdiden.

SGK proğramında yaşanan sıkıntıdan dolayı bazı raporlar işveren ekranına düşmemekte, işveren ekranına düşmeyen yani işverenin görmediği rapora onay vermediği gerekçesiye SGK İPC uygulamakta. Kuruma yasal süresi içerisinde itiraz dilekçesi vermenizi tavsiye ederim.

Dilekçe verdik fakat dilekçeyi kabul etmediler.Bir döküm vererek geç onay yapmışsınız diyerek cezayı 102 TL ye indirdiler.Onların dökümde gözüküyor fakat ben vizite giriş sistemimde yine göremiyorum. :(

Eğer 107 TL indi ise süresinden sonrada olsa onay yaptığınız bir rapor olmalı.

Evet öyle fakat ben vizite giriş sisteminde halaa göremiyorum öyle bir rapor :D Ama sgk görüyo nasıl iş anlamadım. :s

İşin garibi ne onaylı raporlar bölümünde var ne onay bekleyen raporlar kısmında var ne arşivde var nede tarihe göre arattırdığımda çıkıyo yok öyle bir rapor gözükmüyor :s Ve başka bir şubem yok personelde bizde aralıksız 3 yıldır çalışıyor.