fonradar

Raporu Biten İşçinin Durumu

melissa

Katkı Sunan Üye
iyigünler diliyorum
sakatlanma sonucu 1 senedir raporlu olan işçiye bu ay sonu itibariyle işbaşı verilmiş ve raporunda denmişki " 6 ay süreyle ayakta durmayan işlerde çalışması uygundur."
iyide bu kişinin görevi mutfak ve temizlik işleri .zaten az sayıda çalışan bir şirkette bu kişinin ayakta olmaması gibi bir durum sözkonu olamaz. aslında işveren bu kişinin çok sorunlu birisi olmasından ötürü aldığı işbaşından pek memnun da kalmadı açıkçası.işveren açısından soruyorum bu duruma yapılabilecek bir itiraz olabilir mi . yani o zaman tam iyileşseydi öyle verselerdi işbaşını diye düşünüyor işveren ki biraz haklı görüyorum.
sizlerin bu konuda önerilerinizi bekliyorum.teşekkür.

Ynt: Raporu Biten İşçinin Durumu

Sağlık sorunlarından dolayı çalışamaz durumda ise durumu belirtip, çıkışını yapabilirsiniz. Diyorsunuz ki bir yıldır raporlu. o kadar uzun süre nasıl oldu da rapor verebildiler, sağlık hizmeti ni bile 6 aydan fazla veremezler. Bir diğer konu kişinin geçimini sağlaması için paraya ihtiyacı mutlaka vardır. fazla ca da bir süre çalışmışlığı yoksa Kıdem ihbar gibi tazminatlarını verip çıkışını yapabilirsiniz. Sizin çıkarttığınız her durumda mutlaka İAB durumunu gözardı etmeyin.

heray uzatılması suretiyle tam 1 yıl rapor verildi.ve bu kişi tam 10 yıldır çalışıyor.ama bu kişi çok sorunlu olduğu için artık işveren tahammül edemiyor.ama kıdem ödemeye de yanaşmıyor. öğrenmek istediğim bu raporda yazılandan yol alarak işveren lehine birşey çıkar mı itiraz hakkı var ise nereye müracaat edebiliriz ? yoksa işbaşı yaptırmaktan başka yol yok mu

Doktor raporuna göre, belirtilen şartlarda bir iş sağlanamıyor ise kıdem ve ihbar tazminatlarını ödemek suretiyle çıkışını verebilirsiniz.Bunun dışında yapabileceğiniz bir şey yok.