Raporu Olan İşçiye Tam Maaş Ödenirse?

Merhaba üstadlarım,
Aralık ayında bir işçimizin 3 günlük raporu vardı, maaşını proje usulü çalıştığımız şirket ödediği için onların isteği doğrultusunda çalışmamasına rağmen tam 3 gün ücret verdik. E-vizitenden de çalışmamıştır diye onayladık.
MUH-SGK'yı verirken, eksik gün girmezsek sıkıntı olur mu?

Merhaba üstadlarım,
Aralık ayında bir işçimizin 3 günlük raporu vardı, maaşını proje usulü çalıştığımız şirket ödediği için onların isteği doğrultusunda çalışmamasına rağmen tam 3 gün ücret verdik. E-vizitenden de çalışmamıştır diye onayladık.
İyi günler öncelikle işçinin çalışmadığını beyan etmissiniz buna göre muh sgkda 3 gün eksik beyan etmeniz gerekir gerçekten çalışmadığı için e viziteden onay iptali yapıp 30 gün vermekte saçma olur ama bence en güzel çözüm bu adam 12. ayda 2850 mi aldı bankadan para geçtiği varsayımında ücretinin 27 günlük netinin 2850 olarak ayarlanması öyle beyan edilmesi sizi kurtarabilir diye düşünüyorum...

Merhaba üstadlarım,
Çalışmamıştır seçip ücretini tam ödeyebilirsiniz , sıkıntı olmaz.

Hepinize çok teşekkür ediyorum.
O zaman örneğin 7 günlük rapor bir işçinin SGK tarafından ödenmeyen 2 gününü de tam olarak ödeyip 5 gün istirahat gösterebiliriz?

istirahatli sürelerinde çalışmamıştır , kutucuğunu işaretleyerek dediğiniz şekilde gösterebilirsiniz

O zaman örneğin 7 günlük rapor bir işçinin SGK tarafından ödenmeyen 2 gününü de tam olarak ödeyip 5 gün istirahat gösterebiliriz?

Sgk nın karşılamadığı günleri sizin ödemeniz denetmenler açısından takdir sebebi olur, problem değil :)

İyi günler öncelikle işçinin çalışmadığını beyan etmissiniz buna göre muh sgkda 3 gün eksik beyan etmeniz gerekir. gerçekten çalışmadığı için e viziteden onay iptali yapıp 30 gün vermekte saçma olur. ama bence en güzel çözüm bu adam 12. ayda 2850 mi aldı bankadan para geçtiği varsayımında ücretinin 27 günlük netinin 2850 olarak ayarlanması öyle beyan edilmesi sizi kurtarabilir diye düşünüyorum...
evet çok mantıklı b ir açıklama.. teşekkürler.

Düzenlenmiş 7 günlük iş göremez raporu varken, neden 5 gün istirahat göstereceksiniz anlamadım. 7 günlük raporla 5 gün istirahat göstermeniz demek kalan 2 gün istirahat ettirmedik çalışana demek değilmidir?