Resim Çekimi İçin Ürün Gönderimi...

stajer66

Katkı Sunan Üye
ürünlerin resimlerini çektirmek için ürünleri başka bir şehire göndereceğiz. bu durumda nasıl bir irsaliye düzenlemeliyiz. ürünler o şehire gidecek resimleri çekilecek geri aynen gelecek. cevabınız için teşekkür ederim.

arkadaşlar akşama araç yola çıkacak ama hala benim aklıma bir şey gelmiyor ilginizi bekliyorum

Merhaba ;

Ortada bir teslim de söz konusu olmadığına göre , Sevk irsaliyesine açıklamalı bir şekilde giderken resim çekilmek üzere , dönüşte de merkeze gönderilmek üzere diye belirtip resim çekildiğine dair elinizde bir belgenin de olması sorunu çözecektir diye düşünüyorum.

sayın muhasebe cevabınız için teşekkür ederim. Ama ben nasıl bir belge alacağım ki resmi olarak sonra firma bilgilerine ne yazacağım hiç böyle bir işlem yapan yok mu arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim.

stajer66' Alıntı:
ürünlerin resimlerini çektirmek için ürünleri başka bir şehire göndereceğiz. bu durumda nasıl bir irsaliye düzenlemeliyiz. ürünler o şehire gidecek resimleri çekilecek geri aynen gelecek. cevabınız için teşekkür ederim.

Merhaba,
Belki saçma bir soru olacak ama, ürünleri başka şehre götürene kadar fotoğrafçıyı getirseniz olmazmı?

Eğer mutlaka ürünler gidecekse;
Alıcı olarak fotoğrafı çekecek olanı yazarsınız ve sevk irsaliyesine satış için gönderilmediğini not edersiniz. Başka yapacak bir işlem yok. Tabi Sayın "muhasebe" nin de söylemiş olduğu gibi dönüş yolculuğundada aynı şekilde sevk irsaliyesi düzenlemeniz gerekli.