Ruhsat Almaya Hak Kazananlar En Erken Büro Açabilmek İçin Ne Yapmalı?

• Konbuyu başlatan ERIN_BROCKOVICH
  • Başlangıç tarihi
E

ERIN_BROCKOVICH

Ziyaretçi
madde madde bilgilendirirseniz sevinirim.

Ynt: ruhsat almaya hakkazananlar en erken büro açabilmek için ne yapmalı?

arkadaşlar bende çalıştığım şirketin muhasebesini tutmak istiyorum en erken ne zaman başlayabilirim hemen yatırsam paraları ruhsat-mühür-şifre vs. nezaman olur bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

Yanlış bilmiyorsam ruhsatın elinize gelmesini beklemiz gerekmiyor, bedelleri ödemeniz halinde 1 hafta içinde vb.. başlayabilirsiniz.

İzmir odası

Ankara için 1.340 ytl
İzmir odası için 811,00 ytl
mühür için 120 ytl
toplam da 2.271 ytl istiyor.

Ogün Güneş ' Alıntı:
Yanlış bilmiyorsam ruhsatın elinize gelmesini beklemiz gerekmiyor, bedelleri ödemeniz halinde 1 hafta içinde vb.. başlayabilirsiniz.

İzmir odası

Ankara için 1.340 ytl
İzmir odası için 811,00 ytl
mühür için 120 ytl
toplam da 2.271 ytl istiyor.

bilgi için teşekkürler ben hemen başvurayım ozaman taksitte yaparlar gibi geliyor zira izmir odası gelin mutlaka benimle görüşün bir çay içelim dedi malum potansiyel oy olayı

Evet izmir odası 6 taksit yapıyor, (garanti,akbank,işbank,yapı kredi bank. kredi kartlarına)

yanlış bilmiyorsam geçici çalışma belgesi veriliyor doğrumu ogün bey? gerçek ruhsatı ne zaman alıyoruz bir bilginiz var mı

mayısta seçim olduğu için bu dönem erkenden ruhsatları mart en geç nisana hazırlayacaklarmış. bir arkadaş yazmıştı bir önceki dönem ruhsatları törenle daha yeni dağıtılacak diye istanbul için. ben yarın kayıt olmaya gideceğim öğlenden sonra açıklamalı olarak öğrendiklerimi sizin paylaşırım

ardahan75 ' Alıntı:
mayısta seçim olduğu için bu dönem erkenden ruhsatları mart en geç nisana hazırlayacaklarmış. bir arkadaş yazmıştı bir önceki dönem ruhsatları törenle daha yeni dağıtılacak diye istanbul için. ben yarın kayıt olmaya gideceğim öğlenden sonra açıklamalı olarak öğrendiklerimi sizin paylaşırım

bizlerle paylaşırsan çok sevinirim.

ardahan75 ' Alıntı:
ya valla beynim karışık kusura bakma nasıl kayıt olcaksın ne götürceksin ben arkadaşıma sordum 2-3 güne kadar sana sonuç belgesi gelecek o gelsin al gel dedi. Onu beklemesekte oluyormu diye sormak aklıma gelmedi. Kızıda bezdirdim valla zırt pırt arayıp tekrar sormayada utandım valla.

Ynt: Ruhsat Almaya Hak Kazananlar En Erken Büro Açabilmek İçin Ne Yapmalı?

ERIN_BROCKOVICH ' Alıntı:
ardahan75 ' Alıntı:
ya valla beynim karışık kusura bakma nasıl kayıt olcaksın ne götürceksin ben arkadaşıma sordum 2-3 güne kadar sana sonuç belgesi gelecek o gelsin al gel dedi. Onu beklemesekte oluyormu diye sormak aklıma gelmedi. Kızıda bezdirdim valla zırt pırt arayıp tekrar sormayada utandım valla.
Geçen dönemde ruhsat almışlar ile konuşmalıyız... İnan odalardaki kızlar başları ağrımasın diye topu taca atacak cevaplar veriyor..

arkadaşlar ismmm odasının internet sitesinde tüm bilgiler var. Üyelik kısmına gireceksiniz. Gereken tüm evraklar yazıyor. O sitede gerekli tüm bilgiler mevcut.

arkadaşlar odadan geldim 2 adet evrak verdiler doldurmam için 1 hafta 10 gün içinde sınav sonuç belgesi gelecekmiş. o gelince bu 2 evrakla beraber

-nufus sureti muhtar
-ikametgah muhtar
-diploma sureti noter onaylı
-7 foto
-kimlik fotokopisi
-kazandı belgesi

odaya gidiyoruz ertesi gün imza yetkilisi olarak istediğimizi yapabiliyormuşuz.

ödenecek tutar
Ankara: 1.340 ytl
İzmir : 811 ytl toplam 2.151 ytl

kredi kartına 6 taksit yapıyorlar 2008 aidatı dahil bir tek kaşe istersen onuda buradan hallederiz dedi 120 ytl ruhsatı aldım olaki 2 yıl kullanmadım yıllık oda ücretinden başka bir ödeme varmı dedim yok dedi kullanacağın zaman kaşenide talep edersin dedi. bu şekilde arkadaşlar bilginize bu istenen belge ve ücretler İZMİR odası için geçerlidir.

Arkadaşlar Ankara için gerekli işlemler,

http://www.asmmmo.org.tr/asmmmo/content.php?content_id=518

Meslek mensubu oldum, odaya üye olmak için neler yapmalıyım?

Sınavlarınızdaki başarınızdan dolayı sizi tebrik ederiz, aramıza hoş geldiniz. Meslek Yasamız Odadan alacağınız formları doldurarak 30 gün içinde yine Odamıza müracaat edip oda kaydınızı ve ruhsat müracaatınızı yaptırmanız gerekmektedir.

ÜYE OLMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER
Stajını bitirip meslek mensubu unvanı alan adaylar, Oda kütüğüne üye olmak zorundadırlar.
Bunun için gerekli evraklar:

Üye Olmak İçin Gerekli Olan Evraklar
? TÜRMOB Sınav Sonuç Belgesi (Elinize ulaşmadıysa TÜRMOB?dan temin edebilirsiniz).
? Banka Dekontu (TÜRMOB?a yatan ücret)
? 9 Adet Resim
? 1 Adet Nüfus Cüzdan Sureti (Noter/Muhtar Onaylı)
? 1 Adet Savcılıktan iyi hal kağıdı
? 1 Adet Diploma Fotokopisi (Noter)
? 1 Adet İkametgah Belgesi
? Oda Kayıt Ücreti 520 YTL'dir. 2007 Maktu Aidat Ücreti 130 YTL'dir. (Oda veznesine aynı gün ödemeniz gerekmektedir)
? TÜRMOB Ödenti Dekontları (TÜRMOB sınav sonuç belgesinde yazılı olan tutarlar).
? Bundan sonraki süreçte aidat ve benzeri ödemelerinizi zaman kaybetmeden ve Odaya gelmeden yapmak istiyorsanız " Kredi Kartı Talimat Formu"nu doldurabilirsiniz.

Serbest Muhasebecilik Ruhsat Formları Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Formları
Kaşe Formu Kaşe Formu
Ruhsat Formu - 1 Ruhsat Formu - 1
Ruhsat Formu - 2 Ruhsat Formu - 2
Ruhsat Formu - 3 Ruhsat Formu - 3
Ruhsat Formu - 4 Ruhsat Formu - 4
Adli Sicil Kaydı için Dilekçe Adli Sicil Kaydı için Dilekçe
NOT : Unvanlarına göre yukarıdaki ruhsat formları doldurulup, ekleri ile birlikte Oda'ya teslim edilmesi gerekmektedir.

ruhsat almak için bi süre var mı arkadaşlar, daha sonrakibir tarite alabilir miyiz?

bende en kısa sürede açmak istiyorum.bağlı olduğum oda bi hafta içinde odalar birliğinden yazı gelecek,ona göre yatıracaksın birlik ücretini dedi.Acaba birlik ücretini yazıyı beklemeden öğrenip yatıramazmıyım

ya arkadaşlar ben diploma suretini sordum ismmo ya gerekyok sitede ne evrak yazıyorsa onlar yeterli dedi. Hakkatten zaten satj dosyası için zaten vermiştik. Diplomayıda geri almazlar ya yada değişiklik falanda olmaz neden ankara ve izmir istiyor anlamadım.

ERIN_BROCKOVICH ' Alıntı:
ya arkadaşlar ben diploma suretini sordum ismmo ya gerekyok sitede ne evrak yazıyorsa onlar yeterli dedi. Hakkatten zaten satj dosyası için zaten vermiştik. Diplomayıda geri almazlar ya yada değişiklik falanda olmaz neden ankara ve izmir istiyor anlamadım.

kendi kazandıkları yetmiyor birde noter kazansın diye neden olacak :mad:

arkadaşlar br önerim var bilmem ne dersiniz ruhsat töreninde tanışalım diyorum alo maliye forumdan olduğumuzu belirtmek için belirli bir renk küçük bir kurdele takalım yakalarımıza ne dersiniz.

arkadaşlar geçici ruhsatımı aldım büro açılışı için maliyeye gittim yarın yoklamam varr.

Geçici ruhsat diye birşey yok arkadaşım nerden çıkarıyosunuz. . ;D Odaya kayıt olduktan sonra bir kayıt sureti verirler onunla kayıt olabilirsiniz. Ayrıca İşe başlamanı verdiysen aynı zamanda birde şifre başvurusu yapsaydın sonradan başvuru yaparsan aynı evraktan bir daha istiyorlar iyi çalışmalar. Büron hayırlı olsun.