fonradar

Ruhsat harcı ve oda üyelik koşulları

atellia

Katkı Sunan Üye
ÜYE OLMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER(Antalya SMMM Odası için)

? TÜRMOB Sınav Sonuç Belgesi (Elinize ulaşmadıysa TÜRMOB?dan temin edebilirsiniz).

? Banka Dekontu (TÜRMOB?a yatan ücret=1330) (Oda Veznesine Kredi Kartı ile Ödeme Yapılabilmektedir.

? 12 Adet Resim

? 1 Adet Nüfus Cüzdan Sureti

? Sabıka Kaydı

? Büro açmayacaklar için Oda giriş bedeli 720 TL. Taşınmaz mal edinimi katkı payı 525 TL. Aidat 175 TL.= 1420 TL

Büro açanlar için oda giriş bedeli 720 TL, Taşınmaz mal edinimi katkı payı 525 TL, Aidat 175 TL, Büro tescil ücreti 400 TL. (Türmob Mühür Bedeli 140 TL)

Maktu Aidat (Diğer SGK,BAĞKUR,EMEKLİ SANDIĞINDA KAYITLI OLMAYANLAR) 87,50 TL.

? TÜRMOB Ödenti Dekontları (TÜRMOB sınav sonuç belgesinde yazılı olan tutarlar).

? Bundan sonraki süreçte aidat ve benzeri ödemelerinizi zaman kaybetmeden ve Odaya gelmeden yapmak istiyorsanız " Kredi Kartı Talimat Formu"nu doldurabilirsiniz.

Bağımlı Çalışacaklar için toplam maliyet: 1.330+1.420+87.5= 2.837.5 TL

Ynt: Ruhsat harcı ve oda üyelik koşulları

ya ağzınızdan bal damlamış ball paraya bak oda bu paranın karşılığında bize ne veriyor koca bir hiç !

arkadaşım öyle ballandıra ballandıra yazmışsın ki mübarek sanki oda temsilcisi gibi :) ne yapıcaz bayılacaz o parayı bari karşılığı olsa en azından yeni ttk denetim mevzuda hakkımızı arasalar...

Birde kardeş şöyle bir durum var bağımlıysak ta üye aidatı ve giriş ücretini tam mı ödeyecez

Odaların Gelirleri

MADDE 16- Odaların gelirleri aşağıda gösterilmiştir.

a) Odaya giriş ücreti,

b) Yıllık üye aidatları,

c) Yardım ve bağışlar,

d) (5786 sayılı Kanunun 8'inci maddesiyle değişen bent)(26.7.2008 tarihinden geçerli olmak üzere) Mesleki eğitime yönelik kurs ve staj ücretleri ile diğer çeşitli gelirler. (*)

(5786 sayılı Kanunun 8'inci maddesiyle eklenen fıkra)(26.7.2008 tarihinden geçerli olmak üzere) Meslek mensuplarından kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile mesleği fiilen icra etmeyenler, odaya giriş ücreti ve yıllık üye aidatlarını yüzde elli indirimli olarak öderler.

bu maddeye göre fiilen icra etmeyenler % 50 indirimli ödeyeceklerdir

atellia ' Alıntı:
ÜYE OLMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER(Antalya SMMM Odası için)

? TÜRMOB Sınav Sonuç Belgesi (Elinize ulaşmadıysa TÜRMOB?dan temin edebilirsiniz).

? Banka Dekontu (TÜRMOB?a yatan ücret=1330) (Oda Veznesine Kredi Kartı ile Ödeme Yapılabilmektedir.

? 12 Adet Resim

? 1 Adet Nüfus Cüzdan Sureti

? Sabıka Kaydı

? Büro açmayacaklar için Oda giriş bedeli 720 TL. Taşınmaz mal edinimi katkı payı 525 TL. Aidat 175 TL.= 1420 TL

Büro açanlar için oda giriş bedeli 720 TL, Taşınmaz mal edinimi katkı payı 525 TL, Aidat 175 TL, Büro tescil ücreti 400 TL. (Türmob Mühür Bedeli 140 TL)

Maktu Aidat (Diğer SGK,BAĞKUR,EMEKLİ SANDIĞINDA KAYITLI OLMAYANLAR) 87,50 TL.

? TÜRMOB Ödenti Dekontları (TÜRMOB sınav sonuç belgesinde yazılı olan tutarlar).

? Bundan sonraki süreçte aidat ve benzeri ödemelerinizi zaman kaybetmeden ve Odaya gelmeden yapmak istiyorsanız " Kredi Kartı Talimat Formu"nu doldurabilirsiniz.

Bağımlı Çalışacaklar için toplam maliyet: 1.330+1.420+87.5= 2.837.5 TL

merhaba bende bir ay sonra antalya'ya taşınıyorum. 2012 mayıs'ta staj sürem doluyor.antalya'daki bitirme kursları hakkında bilgin var mı acaba?staj süremi kısaltma durumum ne yazıkki yok.özel kurslar veya oda kursundan birini tercih edicem.tahmini fiyatlarını ve hangi kursa gitmemi tavsiye edersiniz?

Antalya odasının kursları çok iyi değil. Ben kısaltmak amacıyla gittim. Ama gitmesem de olurmuş. Kursun genel olarak kalitesi vasat. Ben kendi çalışmalarımla kazandım. Çok açık söylüyorum kurs hikaye.