Ruhsat İşlemleri

Arkadaşlar bana bugün Ankaradan yazı geldi. Hak kazandığınız halde ruhsat başvurusunda bulunmadınız en geç 31.01.2012 tarihine kadar başvuruda bulunamdığınız takdirde staj ve sınav dosyanız işlemden kaldırılacaktır diyor. Bu ruhsat almanın belli bir tarihi yok diye biliyordum neden böyle bir yazı geldi değiştimi acaba? Bilgisi olan paylaşabilirmi? Tşk.

Ynt: Ruhsat İşlemleri

2011/2.dönem sınavının sonucunda ruhsat almaya hak kazanmıştım. Maddi durumum olsa hemen alırdım ama malum maaşa bir etkisinide görmedik şükür. Artı bir yük oldu neyse bi yerlerden bulup alıcaz riski sevmiyorum. Tşk.

dosyanız işlemden kaldırılacaktır demek ruhsat hakkınız elinizden alınacaktır anlamına gelmiyor bence.
hazır dosyanız elimizin altındayken paranızı yatırın da alın ruhsatınızı diyor, sonra arşivde dosya aramakla uğraştırmayın bizi gibisinden :)

bende 2011/2 de smm oldum ama bana yazı falan gelmedi. gelmesinde zaten ruhsat aalıcak param yok malesef.

Merhaba Arkadaşlar,

2011/1.Dönem'de yapılan SMMM yeterlilik sınavınde dersleri verek ruhsat almaya hak kazandım. Dün TURMOB bana "Ruhsat İşlemleri Hk." konulu bir bildirge yolladı. İçeriğinde şu yazıyordu;

?......meslek ruhsatı almaya hak kazandığınız tespit edilmiş olup, sınav sonuç tebligatında belirtilmesine rağmen bugüne kadar odanıza ruhsat ve üyelik müracaatında bulunmadığınız anlaşılmıştır. En geç 31.01.2012 tarihine kadar ruhsat müracaatında bulunup, oda kaydı yaptırmadığınız takdirde staj ve sınav dosyanız işlemden kaldırılacaktır.?

Bunun anlamının 31.01.2012 tarihine kadar gerekli bedelleri yatırıp başvurmazsam ruhsatnamemi alma hakkımın iptal olacağımı şeklinde odayı arayıp sorduğum,hayır sadece dosyanızı arşive kaldıracağız ve birdaha başvurduğunuzda işlemler uzayacak dediler. Ama bu cevap herşeye rağmen beni tatmin etmedi. Zira, cevabı sözlü aldım ve bana gönderdikleri yazılı ve içeriğinde dosyanız işlemden kaldırılacaktır diyor. Konu hakkında bilgisi olan var mı? Ne yapmam gerekiyor? Endişe etmelimiyim???