Ruhsatınızı Alın Aksi Takdirde Dosyanız işlemden Kaldırılacaktır.!!!

Merhaba Arkadaşlar,

SMMM Sınavını kazanıp da ruhsatını almayan arkadaşlarım vardır, büyük ihitmal.. Yüksek harç bedelleri yüzünden 1,5 senedir ruhsatımı alamıyorum. Dün TÜRMOB'tan tarafıma kargo geldi. Zarfı açtığımda açıkça "Ruhsatınızı Alın Aksi Takdirde Dosyanız ¡şlemden Kaldırılacaktır.!!!" ibaresi bulunuyor. İşlemden kaldırılacaktır ibaresi sizce neyi anlatıyor? Bununla ilgili görüşü olan arkadaşlarımın yardımını rica ederim.

Son düzenleme:
Sınavı kazandıktan sonra belge alımı için belirlenmiş bir süre yok mu , kaçırırsanız hak kaybına uğratacak olan?

Yalan Dolan Arkadaşlar. Kimse kazanılmış bir hakkı sizden geri alamaz , hatta bunu yapabileceği izlenimini vererek size tehditkar bildirimlerde dahi bulunamaz. Afrika ülkesi değiliz ama maalesef ki bunları denetleyen yok. Hiç merak etmeyin teyid etmek için Ankarayı aradım nitekim sadece dosyaları arşive kaldıracaklarını söylediler. Dileyen 5 sene sonra arşivden çıkarttırabilir sonuçta bu sizin kazanılmış bir hakkınız ve kanunen haklarınız da saklıdır. Panik yok

Aynı yazı bana da geldi, TÜRMOB'u aradım. Belirtilen süre içinde işlemlere başlamazsanız dosyanızı arşive kaldıracağız dediler.
Herhangi bir hak kaybı yok.