Sağlık Hizmetlerinden Yararlanma Şartları ?

Herkese Günaydın;
Sağlık Hizmetlerinden Yararlanmak için işe başlama tarihinden itibaren kaç gün geçmesi lazım?
Diyelim bir kişiyi 01.11.2011 tarihli işe başlama verdik, bu kişi için sağlık hizmetinden faydalanma süresi ne kadardır? Ben konuyu araştırdım
Kendisi için ,eş ve çocuk için 30 gün prim ödeme yeterli diye buldum doğrumu
Fakat bu kişi kaza yapmış ameliyat olacak bu durumda ne gibi riskler olur ne tavsiye edersiniz?
Basit usül işe başlama falanmı versek?

Ynt: Sağlık Hizmetlerinden Yararlanma Şartları ?

1)Geriye dönük 1 yılda 30 günü olanlar işe girdikleri gün..

2)Geriye dönük 1 yılda 30 günü olmayanlar işe girdikten sonra 30 günlük primi göründüğünde..

3)Geriye dönük 1 yılda 90 günü olanlar işten ayrılanlar ayrıldıkların da 100 gün..

4)Geriye dönük 1 yılda 90 günü olmayanlar işten ayrıldıklarında 30 günlük hizmetleri varsa 10 gün..

İş kazalarında süre aranmaz.. 1 günlük sgorta yeterlidir..

İş kazası değil trafik kazası, Eş ve çocuk içinde aynı günlermi geçerli?
Ben bu tebliği bulamadım

SGK'nın resmi internet sitesinden aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Peki 01 kasım 2011 tarihli işe başlama verdiğimizde 1 aralık tarihinde sağlık hizmetinden faydalanabilirmi?

1)Geriye dönük 1 yılda 30 günü olanlar işe girdikleri gün..
Bu maddeyi bulamadım. SGK 170 numaralı telefonunu aradığımda böyle bişeyin olmadığını söylediler. Her halükarda 30 gün prim ödeme şartı aranıyor, Eğer yanlış bir nokta varsa lütfen düzeltin

Sayın Önder..

Yeni sağlık reformuyla..bir zamanlar olduğu gibi.. işçi..memur.. ayrımı ortadan kalktı..

Bir vatandaş.. hastaneye başvurduğu tarihten itibaren geriye dönük 1 sene içerisinde 30 gün Genel sağlık sigortası ödediyse.. tüm işlemlerini yapabilir..

Bu da ne demek?

Ahmet'in 30 günlük primi geriye dönük zaten mevcut..Bir şirkette işbaşı yaptığı zaman.. illa 30 gün beklemesine gerek yok..