Şahıs Firmasında Karışık Bir Durum Oluştu.

Arkadaşlar merhaba,

umarım konu doğru yerdedir.

bir konuda fikrinize ihtiyacım var. şimdi benim bir şahıs firmam var diyelim sürekli ticaret yapıyorum alıyorum satıyorum faturamı kesiyorum herşey yolunda iken iyi de bir müşterim (A firması) bir gün geliyor zora giriyor ve konkordato ilan ediyor.. tabi 1-2 yıl ödeme çıkmıyor komiser atacanak atandı planlanıyor vs vs derken zaman geçiyor benim TC numaram ile üzerime kayıtlı olan firmayı kapatıyorum.. ama bu A firmasında hala alacağım var ? bu arada kardeşimin üzerine aynı ticaret şekli ile firma açıp faturalarımızı basıp resmen ticarete devam ediyoruz..

şimdi bu A firmasına fatura kesen bendim. bana borcu var bunu nasıl ödeyecek öderse tabi :)) hesabını tahsilat makbuzu ile mi kapatacak ?

şunu da belirtmek isterim bu adamlar hala faal. komiser eski borçlara bakıyor ama yeni işler yapıp devam ediyorlar. şimdi ben kardeşimin firması üzerine bunlardan mal alsam, alacak ve borcu birbirine nasıl denk getiririz ?

biraz karışık oldu galiba kusura bakmayın :))

sayın meslektaşım kardeşinizin firmasına size olan borçları kadar mal alın ve daha sonra alacağın veya borcun temliki kapsamında temlik sözleşmesi ile kardeşinizin firması sizin alacağınız firmaya borcu artık olduğuna göre parayı size ödesin hesaplar kapansın, karşı firma buna razı ise bu şekilde olur sorun olmaz,kolay gelsin.