fonradar

Şahıs Hesabıma Gelen Paralar

Selamlar. Cinsel içerikli internet sitem var. Sitenin sunucusu yurtdışında ve alan adıda yurtdışından alındı. Bu site ufak geliri olan amatörce bir site. Ziraat Bankasındaki şahıs hesabıma birkaç günde bir bazen ise günlük olarak 50 TL, 100 TL para geliyor, şahıs hesaplarından. Yani aylık 1500 TL toplam para giriyor TL hesabıma. Dolar hesabıma ise yurtdışından haftalık 20-30 dolar para geliyor, yurtdışı kaynaklı şirket hesaplarından. Son 4-5 ayda hesabıma giren para 10.000 TL yi geçmiştir. Ama artık daha az para gelicek.

Kafama takılan şey ise, devlet benden bu paranın hesabını sorar mı ? Ceza keserse ne kadar keser ? Teşekkürler

Devlet niye hesabını sormasın! İster yasal ister yasa dışı iş yapın maliye ticari faaliyetinizi yakaladığında bir bir hesap sorar.

Selamlar
Gelirinizin sürekli olduğu varsayılarak vergi mükellefi olmanız istenecektir.
Neticede şöyle düşünün kumar oynatmak yasaktır ama kumardan elde edilen gelir vergilendirilmelidir.
Vergi mantığı farklı yönde işler.
ya bu riski göze alıp devam eder,ya da bu gelirlere karşılık (faaliyetin yasak olduğu sektörler haricinde) mükellefiyet kaydı açtırmalısınız ve bu gelirlere karşılık fatura düzenlemelisiniz.

İnternette okuduğum kadarıyla yıllık 20.000 TL para giren hesaplar incelemeye alınıyormuş.

dakka bir gol 2 gene kendi kalenize gol attınız sayın takoz, siz sadace sorunuzu sorunuz lütfen siteniz cinsel içerikli mi, dinsel içerikli mi o sizin sorununuz burada bizi bağlayan bir durum yok sizinde daha ilk kelimede belirtmenize gerek yoktu.Sorunuza gelince bana bunalrdan çok daha az ve ara ara gelmesine rağmen şişli bomontide denetmenlerin karşısına çıkıp çaylarını içtim beni çağırdılar posteki saydırdılar size de ip atlatabilriler hazırlıklı olun

sizde sadece cevap veriniz. kendi kaleme gol atmışım ? siteyi belirtmem niye sizi bu kadar rahatsız etti? soruyla alakalı olduğunu düşünüyorum. terbiyesizlik yapmayınız

sayın takoz sorunuza cevap verdim daha ne istiyorsunuz övünülecek bir rşey gibi cinsel içerikli sitem var diyorsunuz sonrada terbiyeden bahsedip gülünç duuma düşüyorsunuz burası polemik sayfası değil bilgi sayfası sizi sukunete davet ediyorum konu kapanmıştır vesselam

Sayın tanca,içeriğin belirtilmesinde ki sebebi az çok tahmin ediyorsunuzdur,burada övünç meselesi falan yok,altında başka birşey aramakta gerekmez.O yüzden daha sakin,relax lütfen :)