Şahıs Şirketi Bağkur Zorunluluğu Hk

Merhabalar,
İlk defa şahıs şirketi kuracağım da şirket sahibi olacak kişi başka bir işyerinde ssk lı olarak çalışıyor ve o işine devam edecek. Bağkur'a geçmek zorunda mı? Limitedlerde zorunlu olduğunu biliyorum da şahıs da durum nedir emin olamadım yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar,
İlk defa şahıs şirketi kuracağım da şirket sahibi olacak kişi başka bir işyerinde ssk lı olarak çalışıyor ve o işine devam edecek. Bağkur'a geçmek zorunda mı? Limitedlerde zorunlu olduğunu biliyorum da şahıs da durum nedir emin olamadım yardımcı olabilir misiniz?

Şahısda da durum aynı,başka yerde 4a'lı şekilde çalışabilir ama sgkya dilekçe yazın boşuna bağkur borcu çıkarmasınlar her ay,gerçi çıkarsalar bile silinir ama siz baştan önleminizi alın

Şimdi şahıs firmalarında durum biraz farklı seyrediyor.Bu durum aslında tek ortağa sahip olupta, sigortalı işçisi olmayan şirketler içinde aynen düşünülebilir.
Şöyle ki;
Eğer bu kişi sigortalı eleman çalıştırmayıp tek başına faaliyet gösterecekse,mecburen bağkura devam etmek zorunda.Diğer türlü başka yerde ssk'lılığı devam ederse çok basit bir soru sorarlar: Siz başka yerde çalışıyorsanız sizin işyerinizde kim bulunuyor veya kim çalışıyor? Bunun içinde kendi işyerinde en az bir kişi ssklı çalışmalı ki,kendisi bir başka yerde çalışmaya devam edebilsin.
Bu nüansa dikkat ederseniz,yukarıda anlatıldığı gibi işlemi yapabilirsiniz.
Aksi halde ileride sıkıntı yaşanması mümkün...