fonradar

Sahte fatura kullanımı

merhaba,öncel,kle bu siteye yeni üye oldum nasıl ve nereye yazıldığını bilmiyorum.lütfen bir kusurum varsa affedin.benim babam 2002yılında sahte fatura kullanmış.küçük bir yerde yaşadığımız ve olay birazda siyasi boyutlara ulaştığı için babam bilmeyerek kullandığını hatta kullananında teyzesinin oğlu olduğunu kanıtlayamadı.cezanın önemli bir miktarını ödedi.fakat hapis cezası aldı ve onandı.şuanda cezaevinde yatıyor.10ay cezası var.avukatı bu yasayı incelediklerini söylesede ben artık avukatlara inancımı yitirdim.benim babamda bu hapis cezasından kurtulabilir mi bu yasayla lütfen bilenleriniz yardımcı olabilirmi?şimdiden teşekkür ederim

Ynt: Sahte fatura kullanımı

maalesef yasa naylon fatura kullanananları kapsam dışı bırakmış

Kullanan değil yasa " düzenleyenleri" kapsam dışı bırakıyor. Ancak bu olayda sanırım kullanma değil düzenleme söz konusu olmuş.

hayır,sahte fatura düzenlenmek değil sadece kullandığı için bu cezayı almış.fakat cezası onanmış şuanda hapiste.acaba bu yasayla çıkarmı diye soruyorum.

Nizam bey,bu haksızlık değil mi?acaba aşitsizlik davası açılabilir mi?aynı suçtan davası devam edenler suçsuz olacak.hüküm giydi diye yatanlar suçalanacak.buna yapılablecek birşey yokmudur

Merhaba
2009 yılında ltd şirketini vergi borçları ile birlikte satın aldım . Satın aldığımda şirketin 5600 tl vergi borcu vardı. müdür iki kişi idi. Yurt dişında iken bana şirketi satan şahıs (halen daha müd. vasfında ) şirketimin faturalarını Türkiyenın bazı bolgelerindeki şirketlere kesmiş (açık ve kendi imzası ile ). 2 yıldan bu yana bu olanlar yüzünden diğer işletmelerim de zarar gördü . halen daha mahkeme süreci devam etmekte . Maliye ye her gittiğimde yardım yerine imza attırmaya çalışıyorlar bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum .
Müdürlerim hakkında dava açsam bu yapılan sahtekarlıktan kurtulabilirmiyim?
Şirketimin faturalarını alan firmalara dava açsam üzerime yıkılmış olan vergi borcunu tahsil edebilirmiyim ?