Sanırım Kandırılıyorum

İyi günler herkese
Ben doğuda görev yapan bir pratisyen hekimim yani Maliye benim uzak olduğum bir alan :)
Bir süredir görüştüğüm biri var .kendisi bana stajyer mali müşavir olduğunu söyledi ancak şüphelerim var .
Bu kişi aynı zamanda yüksek lisans yapıyor ve yüksek lisans yapmasının tek sebebi askerliği tecil ettirmekmis
Ama benim öğrendiğime göre stajyer musavirlerin zaten tecil hakkı varmış
Bu durum aklımı karıştırdı
Takdir edersiniz ki sadece bundan ibaret değil şüphelerimin sebebi birkaç ufak yalanini yakaladım ama çok takilmamistim
Simdiii Yardımınıza ihtiyacım var bu kişi mali müşavir mi yoksa sadece mali müşavir yanında çalışan birisi mi :)
Sizin yorumlarınız neler

Merhaba
Ünvanlarımız arasında stajyer mali müşavir diye bir ünvan yok maalesef :) Arkadaşımız olsa olsa mali müşavir adayıdır.Yani bu arkadaşımız henüz belge sahibi değildir. Görüşmelerinizi bu arkadaşla tabiki yapabilirsiniz ama size lazım olan belgenin yani büronn sahibidir.Belkide kiralık belge kullanıyodur kimbilir (yasak olsa da)
Büronun kimin adına olduğunu sorun ve müşavirlik hizmeti için düzenleyeceği serbest meslek makbuzunun kime ait olduğuna bakın.
Çok tereddüt ediyorsanız bulunduğunuz ildeki muhasebeciler odasını arayarak kişinin ad soyadını verip böyle bir üyenin olup olmadığını sorun.

Tahsin Bey cevap için teşekkür ederim. Mali müşavir adayı olduğu konusunda supheliyim ben zaten :)
Muhasebeciler odası aday mali musavirlerin bilgilerini de verir mi acaba ?

Forumda hayırlı bir işe vesile olacağız herhalde :)
Ama mevki makam statünün pek önemi yok bence