fonradar

Sebze Üreticiliği Ve Seyyar Satıcılık İçin Gerekli Belgeler

herkese merhabalar,
bilenlerden yardım rica ediyorum. ben tekirdağ' da fabrikada çalışıyorum. İş' ten ayrılıp hem sebze üreticiliği hem de pazarlama aşamasını yapmak istiyorum fakat bu konular hakkında yapmam gereken yasal işlemler hakkında hiçbir bilgim yok ve bu tür şeylere çok yabancıyım. yapacağım işi düzgün bir şekilde ruhsatlı kafam rahat olacak şekilde üretip satmak istiyorum. Konuyu anlatmaya çalışacağım.
Ben köyde yaşıyorum gerçi büyük şehir olduktan sonra mahalle oldu ama burada sebze üretebileceğim alan mevcut. ben de bunu değerlendirmek istiyorum. Hem bahçemde üretim yaparken hem de ürünümü satarken yasal engellerle karşılaşmak istemiyorum. bana bu işleri yapmam için gerekli olan belgeleri, ruhsatları kısacası devlet tarafından engellenmeden herşeyimi nizami bir şekilde yapmam için neler gerekli. internetten biraz araştırdım fakat yeterli bilgi bulamadım sanırım çiftçi üretici belgesi gibi şeyler gerekli olacak. bunun için de babamın çiftçi olmasından dolayı işlemleri onun üzerinden yapmak istiyorum ya da kolay olacaksa gerekli belgeli çıkarmak kendi adıma yapmak istiyorum. Bana bu işleri anlatırsanız yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi: