fonradar

şehir dışında depo kiralama

halilcan-28

Katkı Sunan Üye
Merhaba Dostlar,-

Şehir dışında gerçek kişiden, DEPO KİRALANIRSA ...deponun bağlı olduğu şehir dışındaki vergi dairesine herhangi bir bildirim söz konusu mu? Stopaj tarafımızdan ödenecek....aynı zamanda o kiralık depoda çalışacak 1 işçinin masrafları da tarafımızdan karşılanacak.....

teşekkürler......

merhaba,

bağlı olduğunuz vergi dairesine verdiğiniz dilekçenizle bildirim yükümlülüğünüzü yerine getirmiş sayılırsınız. depo hangi vergi dairesinin sorumluluk alanındaysa o vergi dairesi yoklamasını yapar.ancak bu durumda yoklamanın yapılabilmesi için vergi dairelerinin kendi aralarında yazışmaları gerekecek. bu da biraz zaman alabilir.

ancak,sizin yoklama ile acil bir işiniz varsa kendi bağlı olduğunuz vergi dairenizle birlikte, deponun sorumluluk alanında olduğu vergi dairesine de doğrudan bildirim yapabilirsiniz. yalnız buraya verdiğiniz dilekçede kira ve işçi ücret ödemelerini merkezden yapacağınızı ve stopajlarını da bağlı olduğunuz vergi dairesine ödemek istedeğinizi belirtiniz. bu hususları yoklama fişine yazdırınız.

saygılar.

Merhaba arkadaşım

deponun kiralandığı il in ver.dai. stopaj yönünden mükellefiyet tesisi yapılır. işçinin ssk sı o il in ssk sına bildirilir. o il in muhtasar beyannamesini her iki ver.dai. bilgi vermek şartıyla ve yoklama tutturmak şartıyla merkez deki vergi dairesine verebilirsin. ben kendim diyarbakır ve marmariste ki iki işyerinin muhtasar beyannamesini tek beyanname olarak diyarbakır a veriyorum. ancak ssk illaki o ile ait olacak
Çalışmalarında başarılar