Senetle İlgili Bir Soru

Üyelik
24 Tem 2015
Mesajlar
0
Konum
İstanbul
Merhabalar,

Ben şirket sahibi değilim, bir web sitem mevcut, bir arkadaşa senet karşılığı devretmek istiyorum, hukuk ve muhasebe hakkında pek bilgi sahibi değilim.

Bu seneti güvence için almak istiyorum, eğer aramızdaki anlaşmaya uymazsa bu senedi sorunsuz bir şekilde nakde çevirmek istiyorum. Bu konuda neler yapabilirim? Bu devirde genelde senetleri nakde çevirmek pek de kolay değil.

Şimdiden teşekkürler,
Saygılarımla
 

MEMET ORHAN

Katkı Sunan Üye
Üyelik
26 Haz 2006
Mesajlar
485
Konum
GAZİANTEP
Sayın nightundertaker

Gelir Vergisi Kanununu 37 maddesine göre her türlü ticari ve sınai faaliyet sonıucu elde edilen kazanç Gelir Vergisine tabidir.
Veb Sitesi üzerinden Gelir Elde etmek amacıyla sanal ortamda elde edilecek kazanç/gelir yasanın bu maddesine gçre, ticari lazanç olarak vergilendirilmesi gerekir.Dolayısıyla bu faaliyetinizin Vergi Dairesi tarafından tespiti halinde Vergi Kaydınınz yapılacak ve geçmşe dönük bir mali yükümlülük ile karşılkaşacaksınız.
 
Üyelik
24 Tem 2015
Mesajlar
0
Konum
İstanbul
Sayın nightundertaker

Gelir Vergisi Kanununu 37 maddesine göre her türlü ticari ve sınai faaliyet sonıucu elde edilen kazanç Gelir Vergisine tabidir.
Veb Sitesi üzerinden Gelir Elde etmek amacıyla sanal ortamda elde edilecek kazanç/gelir yasanın bu maddesine gçre, ticari lazanç olarak vergilendirilmesi gerekir.Dolayısıyla bu faaliyetinizin Vergi Dairesi tarafından tespiti halinde Vergi Kaydınınz yapılacak ve geçmşe dönük bir mali yükümlülük ile karşılkaşacaksınız.

cevabınız için teşekkür ederim. Peki başka bir şirket üzerinden fatura kesersem kdv'yi de almak zorunda mıyım? ve stopaj vergisini de mi ödemem gerekiyor?
 
Üst