fonradar

Sermaye Artışı- Ulaştırma Bakanlığı

EYLÜLDURU

Katkı Sunan Üye
İyi Akşamlar arkadaşlar, sermaye artışı yapıldığında ulaştırma bakanlığına bunun bilgisi verilmek zorunda mı?..Bize bildirim yapılmadığına dair her biri 330 Tl olarak, geçmiş yıllardan kaynaklanan değişiklikten dolayı 4 adet ceza tahakkuk edilmiş..

Ynt: Sermaye Artışı- Ulaştırma Bakanlığı

Nasıl yani?
Ulaştırma Bakanlığı ne alaka?
Ben Vergi Dairesine bile bildirmiyorum.

günaydın,
üstatlar özellikle k2 belgeleri için yapılan her türlü muamele araç ilave,araç düşümü yetki belgesi süre uzatımı gibi işlemlerde başıma gelen vergi dairen değişmiş 370 tl+2010 yılında yönetim kurulu seçimi yapılmış (fakat aynı yönetim yine seçilmiş)bize bildirmedin 370 tl+genel kurul yapmışsın bizim haberimiz yok 370 tl,yani anlayacağınız şirketle ilgili her türlü değişikliği 60 gün içinde dilekçe ekinde bildirmezsen ilk işin düştüğünde ulaştırma denizcilik haberleşme bakanlığı cari açığı senden kapma yoluna gidiyor,vekaletnamelere,yetki belgelerine dikkat edin bir muamele için bir hafta her gün gittiğimiz oluyor her gün yeni bir şey çıkarıyorlar...

kolay gelsin,hayırlı cumalar..

CAN AZİZOĞLU ' Alıntı:
günaydın,
üstatlar özellikle k2 belgeleri için yapılan her türlü muamele araç ilave,araç düşümü yetki belgesi süre uzatımı gibi işlemlerde başıma gelen vergi dairen değişmiş 370 tl+2010 yılında yönetim kurulu seçimi yapılmış (fakat aynı yönetim yine seçilmiş)bize bildirmedin 370 tl+genel kurul yapmışsın bizim haberimiz yok 370 tl,yani anlayacağınız şirketle ilgili her türlü değişikliği 60 gün içinde dilekçe ekinde bildirmezsen ilk işin düştüğünde ulaştırma denizcilik haberleşme bakanlığı cari açığı senden kapma yoluna gidiyor,vekaletnamelere,yetki belgelerine dikkat edin bir muamele için bir hafta her gün gittiğimiz oluyor her gün yeni bir şey çıkarıyorlar...

kolay gelsin,hayırlı cumalar..

Günaydın, aynı şekilde bize de bildirim yapmadığımız için böyle bir ceza çıkartmışlar..40 yıl düşünsem ulaştırma bakanlığına böyle bir bildirim yapmak aklıma gelmezdi..

Çok ilginç ya.Nedir bu Allah aşkına.Bu işin suyunu çıkardılar.
Ulaştırma Bakanlığına dilekçe vermek bizim işimiz değil gerçi ama, önüne gelen evrak istiyorrrr.İsyan edesim geliyor.Bu işlerin artık tek merkezde toplanması gerekiyor, isteyen o kurumdan temin etsin istediği bilgiyi....

Bunlar arabanın lastiğini değiştirdiğini bildirmedin diyede ceza keserler! :p

g705 ' Alıntı:
Bunlar arabanın lastiğini değiştirdiğini bildirmedin diyede ceza keserler! :p

:D :D

Bu bile sermaye değişikliği bildiriminin yanında daha makul ve mantıklı sanki ::)