Sermaye Piyasası Dönem Ödevinden sorular.!

AÇIKLAMA: Dökümsan A.Ş. 1964 yılında kurulan ve üzerinde çok kıymetli gayrimenkuller var olan beş or

  • ödev

    Kullanılan: 0 0.0%
  • ödev

    Kullanılan: 0 0.0%

  • Kullanılan toplam oy
    0
Üyelik
19 May 2010
Mesajlar
1
AÇIKLAMA: Dökümsan A.Ş. 1964 yılında kurulan ve üzerinde çok kıymetli gayrimenkuller var olan beş ortaklı bir şirkettir. şirketin ödenmiş sermayesi 50.000.000 tl olup en son 1991 tarihinde genel kurul yapmış , sonrasında genel kurul yapmamıştır. şirketin ticaret sicil memurluğunca ilan edilen son genel kurul toplantısına ilişkin hazirun kayıtlarında beş ortak oluştuğu ve hisse dağılımının Ahmet Tuna %50 , Süleyman Kuş %10, Kemal Ay %20, Ayse Çelik %19,5 , Gülten Dayı %0,5 olduğu görülmektedir.

yapılan incelemede bu kişilerin tamamının öldüğü ve şirketin yönetim anlamında şahipsiz kaldığı, ancak varislerinin var olduğu tespit edilmiştir. bu sirket adına tapuda kayıtlı gayrimenkullerin değer bugün itibariyle yaklaşık 20.000.000 dolar tutarındadır. şirket ortaklarından %0,5 paya sahip olan Gülten Dayı 1992 yılında ölmüş, kendisinden geriye Şule Dayı ve Gaye Dayı isminde iki çocuk kalmıştır. şirketin diğer ortaklarına ait veraset ilanları elimizde var olmasına rağmen veraset ilamında ismi geçen şahıslara malesef ulaşılamamaktadır...

SORU : MEHMET SAĞLAM, ŞİRKET ORTAKLARINDAN GÜLTEN DAYI'NIN KIZI ŞULE DAYI'YI BULMUŞ VE HİSSESİNİ 10,000 TL BELDELLE SATIN ALMIŞTIR. MEHMET SAĞLAM'IN SAHİP OLDUĞU BU HİSSEYLE ŞİRKETİN BÜTÜNÜNÜ ELE GEÇİRMESİ MÜMKÜN MÜDÜR??Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!
 
Üst