fonradar

Sevk İrsaliyesi İptali

ön muhasebede daha yeniyim fazla bilgim yok dün fatura kesicektim bi an dalgınlığıma geldi fatura bölümünü irsaliye faturasına kestim
tabi korkuma söyleyemedim bunu koçandan başka irsaliye aldım onu kestim iptal ettiğim sevk irsaliyesini muhasebeye gönderiliyormu acaba ?

korkma sıkıntı yok kafana takılanları sor yardımcı oluruz ama dürüst ol gizli saklı iş yapma er geç çıkr ortaya cesur ol şimdi git söyle

Selamlar
Sayın Esra Gülmez,tam olarak ne yaptığınızı anlayamadım.Fatura,yerine irsaliyeli fatura düzenlediniz,sonra başka irsaliye aldınız onu kestiniz,sonra da iptal ettiğim sevk irsaliyesi dediniz..İlk (hatalı) kestiğiniz sevki irsaliyesi mi , irsaliyeli fatura mı?
Tam olarak hangi belgeleri düzenlediğinizi yazarmısınız?

tahsin bey merhaba öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.fatura kesicektim ilk önce ben sevk irsaliyesini keserim ardından faturayı keserim. dalgınlığıma geldi sevk irsaliyesini makineye koydum ekranda fatura bölümü varmıs bende enter dediğimde irsaliyeye fatura bölümü basıldı . bende bişi diyemedim hemen kocandan sevk irsaliyesi aldım doğru olarak kestim .bu sevk irsaliyesini muhasebeye gönderiyomuyuz acaba ?

Tekrar selamlar
Tamam şimdi konu anlaşıldı.İrsaliyeye yanlışlıkla fatura bastınız.
Öncelikle hatalı kesilen irsaliye sayfalarını birbirine ekleyerek iptal ettiniz.Akabinde koçandan takip eden seri sıra nolu irsaliyeyi yazıcıya takıp doğru irsaliyeyi kestiniz.Buraya kadar sorun yok..
Muhasebeye gönderiyormuyuz derken,muhasebe işleyişinizin nasıl olduğunu bilemiyoruz tabi.Belgeler daha sonra müşavirin ofisine gönderiliyor ise,normal şartlarda irsaliyeler gönderilmez.Fakat müşavir özel olarak bunlarıda alıp takip ediyorsa birşey diyemeyiz tabi ama genelde gönderilmez...şayet müşavir,hizmeti işyerinde veriyorsa belki irsaliyeleride kontrol ediyor olabilir,bunuda bilemeyiz.Ama hangi durumda olursa olsun,belgelerin hatalı basılması ve iptal edilmesi gayet doğal ve hemen herkesin yaptığı bir hatadır. o yüzden çekinecek veya tedirgin olacak bir durum yoktur.Ayrıca burada dikkat etmeniz gereken diğer hususta,sonradan düzenleyeceğiniz faturada irsaliye bilgisi olarak doğru kestiğiniz irsaliye bilgilerini yazmanızdır.
Endişe edecek bir durum yoktur..
Saygılar

bir nebzede olsa içim rahatladı teşekkür ederim bi sorum daha olcak müşterilerimizden aldığımız çekleri uzun vadeli oldukları için faktoring firmalara veriyoruz. faktoring çeki onayladığı zaman belli bir miktar düşüyo müşterimin ödeme günü geldiği ben bunu ödeme olarak gösterebilirmiyim .
her ayın 20sinde ödeme planı çıkartırım
..... şu firma şun tarihte 3500 tl ödeme diye
şu firmadan alınan ödeme faktoringe ödencek diye yazmam doğrumu acaba ?

Son düzenleme: