SGK 3 Nolu Belge Türü Hakkında yardımınıza ihtiyacım var

Merhabalar,
23.01.2010 tarihinde açtığım sigorta dosyasında çalışan Yazı işleri müdürü, Sayfa Editörü, Muhabirlerin ocak-2010 aylı e-bildirgesinde sarı basın kartı çalışanları olarak bildirim yapmam gerekiyor bunun içinde 03 2098 SAYILI KANUN İŞSİZLİK D ifadesi yazılı olan belge türü ile göndermek istiyorum fakat bana şu hata mesajı geliyor "Seçilen belge türü bildirimi yapmak için tescil kaydı uygun değildir" mesajı geliyor bende bu mesaj karşısında giresun sgk il müdürlüğünde görüşme yaptığımdakimseden cevap alamıyorum. Yaptığım tüm araştırmalar sonucunda aşağıdaki kanun kapsamında çalışan sigortalılarımı hangi nace kodu ile ve hangi belge türü ile bildirim yapacağımı bulamadım ve sorduğum yerlerden de cavap alamadım. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım.
5953 sayılı kanunda
Madde 1 ? (Değişik: 4/1/1961 - 212/1 md.)
Bu Kanun hükümleri Türkiye'de yayınlanan gazete ve mevkutelerle haber ve fotoğraf ajanslarında her türlü fikir ve sanat işlerinde çalışan ve İş Kanunundaki "işçi" tarifi şümulü haricinde kalan kimselerle bunların işverenleri hakkında uygulanır.
Bu Kanunun şümulüne giren fikir ve sanat işlerinde ücret karşılığı çalışanlara gazeteci denir.