SGK (4/a) İşyeri Dosya Kapanışı

Herkese iyi çalışmalar arkadaşlar

işletme hala faalken ancak artık işçi çalıştırmıyorken ssk işyeri dosya kapanışı yapılabilir mi?
yapılabilirse sadece "işyeri dosyamızın kapanmasını arz ederiz" şeklinde bir dilekçe yeterli olacak mıdır, farklı bir form dolduruluyor mu yada başka belgeler de talep ederler mi? amaç işyeri dosyasını kapatıp yeni numara alabilmek. cevaplayan arkadaşıma şimdiden teşekkür ediyorum.

Ynt: SGK (4/a) İşyeri Dosya Kapanışı

İşyeri faaalken siz kapanış yapamazsınız. Son çalışan çıktıktan sonra bir kereye mahsus işçi çalıştırmadığınızı belirtir dilekçe vermelisiniz. 2 yıl sigortalı çalışanınız olmaz ise sgk resen dosyanızı kapatabilir.

Sn. Turko; işletme faalken sgk dosyası kapanamaz diyorsunuz fakat aşağıdaki ifadeler size ait ve aynen kopyalıyorum.

2 seçeneğiniz var.
1. firmanın sgk dosyasını kapat/aç yaparak yeni sigortalı çalıştırmaya başlanıyormuş gibi b.ç. nosu almak.
2. Olası cezaya katlanmak. Bölge çalışma bazen ceza mad. uyguluyor bazen (herhalde iyi niyetinize istinaden) uygulamıyor.
-/-

ilk seçenek olarak belirttiğiniz dosya kapat/aç işlemi nasıl yapılacak o zaman pek anlayamadım. önce firmanın faaliyetine son verip maliyeden kapanış mı yapması gerek demek istiyorsunuz? ???
teşekkür ederim.

Evet.

Arkadaşlar merhaba, bir inşaat dosyam var, asgari işçiliği doldu, 15/03/2011 itibariyle de işçilerin çıkışını yaptım, sgk ya vermem gereken dilekçenin süresi nedir? Sonuçta martın tahakkukunuda nisanda yapacağım. Bilgi verirseniz sevinirim. Kolay gelsin...

İyi günler İşçi çıkışı yaptığınız tarihten itibaren 1 ay içinde dilekçenizi vermeniz gerekiyor.