fonradar

SGK Adres Değişikliği

merhabalar.adresimiz değişti.beşiktaş dan mecidiyeköye geldik.sgk dosyamız değişmiyor fakat yine de adres değişikliğini bildirmek gerek sgk ya.bunun dilekçenin ekine bişey eklemem gerekir mi ve tescilden sonra ne kadar sürem var.
Bir de şöyle bi durum var.Şubemiz de vardı.31.01.2012 tarıhınden sonra kımse calışmayacak.Bunun için ne yapmak gerekir ve adres değişikliğini şube için de mi vereceğiz?
Teşekkürler.

Ynt: SGK adres değişikliği

--merhabalar.adresimiz değişti.beşiktaş dan mecidiyeköye geldik.sgk dosyamız değişmiyor fakat yine de adres değişikliğini bildirmek gerek sgk ya.bunun dilekçenin ekine bişey eklemem gerekir mi ve tescilden sonra ne kadar sürem var.

**Tescilden sonra 1 ay süreniz var.Dilekçe ve adres değişikliği Tic.sicil Gazetesi yeterli.Gazete yoksa Tic.sicil ön yazısı ve Adres değişikliği için tescile gönderdiğiniz ortaklar kurulu adres değişikliği kararı

--Bir de şöyle bi durum var.Şubemiz de vardı.31.01.2012 tarıhınden sonra kımse calışmayacak.Bunun için ne yapmak gerekir ve adres değişikliğini şube için de mi vereceğiz?

**Şubenin SGK dosya numarası ayrı varsayımı ile yazıyorum.Çıkışları verin.Çıkışları verdikten sonra SGK girin ''Çalışmadığına Dair Bildirim Girişi''kısmından en son çıkış verdiğiniz tarihi girin.Kaydet yapın.Adres değişikliğini Şube için vermenize gerek yok.

öncelikle teşekkürler.
şubemizde aynı sgk aynı yerde.adres değişikliğini bildirmiyorum o zaman.''Çalışmadığına Dair Bildirim Girişi'' yapsam bi sorun almaz o zaman değil mi?peki dosya kapamak gerekir mi yoksa sadece calıştırmayacağimızı bildirmemiz yeterli mi?

Adresiniz değiştiyse bildiriceksiniz.

Şube için ise; Dosya kapatmayacaksınız, sadece Çalışmadığına Dair Bildirim Girişi yapmalısınız.

muhasebeci86 ' Alıntı:
merhabalar.adresimiz değişti.beşiktaş dan mecidiyeköye geldik.sgk dosyamız değişmiyor fakat yine de adres değişikliğini bildirmek gerek sgk ya.bunun dilekçenin ekine bişey eklemem gerekir mi ve tescilden sonra ne kadar sürem var.
Bir de şöyle bi durum var.Şubemiz de vardı.31.01.2012 tarıhınden sonra kımse calışmayacak.Bunun için ne yapmak gerekir ve adres değişikliğini şube için de mi vereceğiz?
Teşekkürler.
İşyerinin aynı ünitenin görev alanına giren başka bir adrese nakledilmesi halinde, yeni adres, işyerinin nakledildiği tarihten itibaren on gün içinde işyerinin işlem gördüğü üniteye yazı ile bildirilecektir. Bu durumda yeni işyeri dosyası tescil edilmeyecektir. Aynı ünitedeki adres değişikliği bildirimini geç yapmanın cezası yoktur

peki adres değişimi için dilekçe ekine ne istiyorlar.sadece dilekçe yeterli midir?

aynı dilekçe içinde hem sube için hem de merkez için adresin değiştiğini bildireyim mi?

- Ortaklar kurulu kararı fotk.
- Tescil fotk.

Hangi adresiniz değişti ise onu bildireceksiniz. Mesela;

... tarih itibariyle merkez adresimiz/şube adresimiz ....

Şubeniz ayrı bir ssk işyeri dosyası olduğu için herhangi bir değişiklik bildirmenize gerek yok..

Nasıl yani ben mi anlamadım yazılanı. Şubenin adresi değiştiğinde bildirim yapılmıyor mu demek istiyorsunuz.

şimdi ben de aynayamadım ben napmalıyım tam olarak.Tek dilekçe de hem merkez hem de şubenın adres değişikliğini bildirsem ve ekine de tescil belgesi fotokopi,kararın fotokopisini eklesem versem yeterlı olur sanırım değil mi??Ya da merkezi mi sadece bildirmeliyim.

Arkadaş hangi adres değişti. Merkez mi şube mi?

Ben soruda şube adresinin değişmedini anladım. Tabi ki de hangi adres değiştiyse bildirimi yapmak gerekiyor.

Arkadaşlar,

Staj dosyalarına istinaden verdiğim SGK tahakkukunda kapı no yazmadığı için evrak kabul edilmiyor. Söylenen SGK'ya dilekçe ile başvuru yapıp bu hususu düzeltmem. Adres düzeltmesi adı altında bir dilekçe ile kapı nosu olacak hali ile adresi yazıp bağlı bulunduğum SGK ya başvursam hallolabilir mi? başka evrak gerekir mi? Eğer ki düzeltme hemen yapılırsa SGK tahakkukumu (geçmiş dönem) düzeltilmiş adrese göre alabilirmiyim?

Yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler,

merhabalar adres değişikliği yapıcaz henüz taşınmadık ancak ortağın tapulu dükkanına taşınacağız adres değişikliklerini bildirmemiz gereken yerler ve süreleri nelerdir araştırıyorum net bir bilgi ile patronlarıma bilgi vermek için
cevap verirseniz sevinirim
iyi çalışmlar...

merhabalar adres değişikliği yapıcaz henüz taşınmadık ancak ortağın tapulu dükkanına taşınacağız adres değişikliklerini bildirmemiz gereken yerler ve süreleri nelerdir araştırıyorum net bir bilgi ile patronlarıma bilgi vermek için
cevap verirseniz sevinirim
iyi çalışmlar...

Eğer farklı bir il'e taşınıyorsanız yeni bir işyeri bildirgesi vermeniz gerekiyor bunun içinde 10 gün vaktiniz var.Ancak aynı il sınırları içinde başka bir yere taşınıyorsanız bir dilekçe ile en geç 1 ay içinde bildirmeniz yeterli."Ulusal adres veritabanı" ndan da adres değişikliği yapmayı unutmayın.