fonradar

Sgk Adres Değişikliği

mes_ar

Tanınmış Üye
Merhaba arkadaşlar, aynı SGK dahilinde yapılan adres değişikliğinin dilekçe ile sgk ya bildirim süresi ne kadardır?

Eğer SGK merkezi değişmiyorsa aynı şehir içinde farklı bir adrese taşındıysa iş yeri bir bildirim süresi yok.

SGK merkezi değişirse 1 ay süre oluyor bildirim için.

Merhaba,

Aynı il içinde sgk merkezi değişiyor, her 2 merkeze de dilekçe vereceğim. Ancak eski işyerinde ki sigortalıları çıkış yapıp yeri yere giriş yapmam söz konusu olacak mı ?

Benim gözlemlediğim kadarıyla her kurum bu olay için farklı işlem yapabiliyor. Bazı memur dilekçe ver adres ve sgk merkezi değişsin diyor. Bunu yapınca dosyanız eski kurumdan yeni kuruma taşınıyor ve işçilere bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor adres değişiyor ve diğer sgkya geçiyor.

Bazı memurda dosyayı kapat yeni taşınacağın adresteki sgkya gidip yeni dosya aç diyor. Böyle yaparsanız eski dosyadaki işçilere çıkış verip yeni açtığın dosyaya giriş yapman gerekir.

Kuruma göre değişiyor bu 2 işlemden birisini yapıyorlar. O yüzden yeni işlem göreceğiniz kurumu arayarak ne yapmamız gerekiyor diye sorarsanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Merhaba,

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Yeni kurum la görüşmem gerekiyor.

Benim gözlemlediğim kadarıyla her kurum bu olay için farklı işlem yapabiliyor. Bazı memur dilekçe ver adres ve sgk merkezi değişsin diyor. Bunu yapınca dosyanız eski kurumdan yeni kuruma taşınıyor ve işçilere bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor adres değişiyor ve diğer sgkya geçiyor.

Bazı memurda dosyayı kapat yeni taşınacağın adresteki sgkya gidip yeni dosya aç diyor. Böyle yaparsanız eski dosyadaki işçilere çıkış verip yeni açtığın dosyaya giriş yapman gerekir.

Kuruma göre değişiyor bu 2 işlemden birisini yapıyorlar. O yüzden yeni işlem göreceğiniz kurumu arayarak ne yapmamız gerekiyor diye sorarsanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

eğer eski dosya kapatıp yeni dosya açtırılırsa işçiler içinde çıkış/giriş yapmak gerekir. Buda teşviklere elvada demek gerek.

eğer eski dosya kapatıp yeni dosya açtırılırsa işçiler içinde çıkış/giriş yapmak gerekir. Buda teşviklere elvada demek gerek.
Sayın merkür2 bu noktada sayın rietveldin söylemlerine katılıyorum. Her SGK merkezi ayrı işlem yapıyor. Aslında genelgeler o kadar açık olmasına rağmen nasıl bu kadar tutarsız uygulamalar oluyor anlamak mümkün değil.

Anadolu yakası, tuzla sgm de pendik sgm ye işyeri taşınması. Tuzla sgm den tek dilekçe ile dosya transferimizi elektronik ortamda yaptırdık.

İyi çalışmalar dilerim.

Anadolu yakası, tuzla sgm de pendik sgm ye işyeri taşınması. Tuzla sgm den tek dilekçe ile dosya transferimizi elektronik ortamda yaptırdık.

İyi çalışmalar dilerim.

Çok iyi olmuş keşke her SGK böyle yapsa. Ne yeni dosya açmaya gerek kaldı ne de işçileri çıkış giriş yapmaya.