fonradar

Sgk Anlaşması Olmayan Hastaneden Alınan İstirahat Raporu.?

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
İşçilerden biri Sgk ile anlaşması olmayan özel bir hastanede tedavi oluyor ve 10 günlük rapor alıyor, bu durumda biz işveren olarak işçinin çalışmadığı bu 10 gündeki raporu göstermelimiyiz? İşçi rapor parasını alabilir mi? Göstermez isek, Sgk neden göstermediniz dermi? Gösterir isek, Sgk bu rapor özel hastane diyerek kabul etmeyebilir mi.?

Sonuçları ne olur, yardımcı olurmusunuz, özel hastane raporu daha önceden hiç gelmemişti, aklıma takıldı bunlar.?

Cevaplar için teşekkürler.
Kolay gelsin.

Ynt: Sgk anlaşması olmayan hastaneden alınan istirahat raporu.?

Herhangi bir devlet hastanesinde raporu onaylatırsa.. bu sıkıntı ortadan kalkar sizde normal prosedürü yerine getirebilirsiniz sayın Zindan..

Onaylatma işlemi yapmak için hastaneye gidilemediyse.. ben maaş ve sgk primlerini tam yatırıyorum.. kişinin senelik izninden düşüyorum..

Özel hastaneler raporları herhangi bir mahiyeti olmadığı için SGK'ya göndermiyor..ama siz 10 gün eksik gösterirseniz şayet.. muhakkak raporun devlet hastanesinde onaylatılması gerekir..

Sigorta müdürlüğü ile de görüştüm, raporu buraya getirip onaylatmanız gerekir dediler.Aynı işlem yanılmıyorsam.

Teşekkürler.

Özel hastanelerden alınan raporu.. SGK müdürlüğünün onaylayabileceğini ilk defa duydum.. sonuçta.. o raporu onaylayan kişinin SGK anlaşmalı bir hastanede.. "hekim" olması gerekiyor diye biliyorum.. oradaki memurların buna yetkisi var mı bilmiyorum..

Bende düşündüm bunu, ancak söyleyen raporu kabul edecek olan servis olunca birşey de diyemedim.Problem çıkarsa, hastaneye giderler artık.

Teşekkürler.

anlaşmalı hastanelerin raporlarını kabul ediyorlar diye biliyorum

izmir sgk ya
eksik gün dilekçesi ile benim verdim özel hastane raporlarında bana sorun çıkarmadılar

kabul etmeyen çıkartan sgk merkezi varmı bilmiyorum

eksik günlerle ilgili cezalar bir kaç yıl sonra geliyor zaten. fakat yine de çok muğlak bir konu.

ayrıca sgk anlaşmalı hastane zaten iş göremezlik belgesi verdiği için tekrar bir onay gerektirmiyor.

fatihcavus ' Alıntı:
anlaşmalı hastanelerin raporlarını kabul ediyorlar diye biliyorum

izmir sgk ya
eksik gün dilekçesi ile benim verdim özel hastane raporlarında bana sorun çıkarmadılar

kabul etmeyen çıkartan sgk merkezi varmı bilmiyorum

özel hastaneden işçimiz ameliyat oldu 1 ay rapor aldı bunu normal rapor gibi girip eksik gün bildirimi vereceğm. İşçi iş göremezlik parasını alabilir mi ne zaman alır rapor bittikten ne kadar süre sonra alabilir

işgöremezlik ödeneği alabilmesi için ya özel hastanenin sgk ile anlaşması olmalı yada rapor devlet hastanesine götürülerek oradan alınacak onay rapor olmalı.