fonradar

SGK Aylık Prim Bildirgesinde Gün Hatası

merhaba arkadaşlar, firmamızın ocak ayı sgk bildirgesinde gün hatası yapmışım ve fazla yaygara koparmadan halletmem gerekiyor :) olay şu şekilde adamı 25 ocak ta işe başlıyor diye işe giriş bildirgesi veriyorum ama ocak ayı prim bildirgesinde 15 ocakta işe girmiş gibi işlem yapıyorum, yani 10 gün fazla bildirimde bulunuyorum aslında sigortanın işine geliyor bu durum. bunu düzeltmek konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Ynt: SGK Aylık Prim Bildirgesinde Gün Hatası

Sigortalı için iptal bildirge vermeniz gerekiyor. fazla yaygara koparmadan yapmam lazım diyorsunuz ama ne yazıkki vereceğiniz belge iptal bildirge olacağından ve inceleme yapılması gerektiğinden baya bir yaygara çıkacaktır.

bu durumda bir de işe girişi yanlış yapmış da oluyorsunuz maalesef. çok büyük ihtimalle incelemeye göndereceklerdir. çok kolay gelsin.

arkadaşlar kolay gelsin benim bi sorum olacak cevap veren olursa sevinirim.sorunum şu; işçinin bir tanesine 16 martta çıkış verdik.sonra tekrar 17 martta giriş yaptık.aylık prim hizmet bildirgesinde toplam 31 göründüğünden hata verdi bildirgeyi gönderemiyorum.ayrıca başka bir işçinin de 1 mart raporlu görünüyor ancak çalışma günü 30 görünüyor o da bildirgede hata veriyor.ceza yemeden nasıl düzelteceğimi bilmedim.

Giriş çıkış planı ayrı satırlarda mı gösterdiniz?
30 gün çalışanda eksik gün kısmını boş bırakacak ve ek-10 dahil etmeyeceksiniz.

yok giriş ayrı çıkış ayrı satırda

Yapacağınız çok basit, işçi için giriş çıkış bildirmeden 30 gün bildirimde bulunacaksınız. Hiç bir sorun çıkmaz merak etmeyin.