fonradar

Sgk Dan Bir Yılda 5 Defa Giriş Çıkış Yapılması

merhabalar
3 yıldır bir devlet kurumunda taşeron firma üzerinden çalışmaktayım girdiğimden beri defalarca giriş-çıkış yapılmış.
sadece bu yıl bile 5 defa giriş-çıkışım görünüyor. bu yasal mıdır

Bu taşeron firma ne iş yapıyor ve sizin göreviniz nedir?
sizce neden böyle bir işlem yapılmış olabilir?

Şeref bey firma temizlik firması ben büro elemanıyım
sgk kayıtlarında iş günü kaybı olduğu zaman sözleşmeyi fesh hakkım var mıdır

Size bilgi verilmeden yapılan giriş çıkışlar usulsuzdur diye düşünüyorum.böyle işlem yapmalarının nedeni size yıllık izin ve kıdem tazmınatı vermemek olabilir.

İş aynı,işci aynı,işcinin görevi aynı,şin görüldüğü yer aynı,firmada aynı ise (ki bir yıl için aynı)bu durumda sn.msyukselin dediği gibi de olabilir,başkaca sebeblerle de olabilir,ancak bu durumun etraflıca düşünüldüğünde işci aleyhine sonuç doğuracağını sanmıyorum',gerçekler bilinip sorulsa net cevap verilebilir.olay enteresan,sebebe bağlı olarak yasal/uygun işlem yapılmış olsada önemli olan işci aleyhine sonuç doğurup doğumayacağğıdır,şahse doğmaz gibi!..

Şeref bey firma temizlik firması ben büro elemanıyım
Cümlenize dayanarak, ihale personel çalıştırılmasına dayalı bir hizmet alımı şeklinde. Bu durumdaki işçiler için 08.02.2015 tarih ve 29261 sayılı Resmi Gazetede yayımlananan yönetmelik ile Kamu kurumlarında geçen çalışmalara ait kıdem tazminatı kamu kurumları tarafından ödenecektir. (Yönetmelikteki şartları sağlayanlar açısından) Bu haliyle taşerona bir kıdem tazminatı yükü biniyor diyemem, kaldıki aynı yönetmeliğe göre işçilerin yıllık izin haklarıda kamu kurumları tarafından takip edilecek, durum böyle iken hiç bir kamu kurumu personelinin böyle bir giriş çıkışa izin vereceğini veya bu sorumluluğu üzerene alacağına hiç ihtimal vermiyorum.
Yani kıdem ve yıllık izinle alakalı bir durum değil gibi bence.