fonradar

Sgk emeklilik işlemleri nelerdir.?

umutyaylagul

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar. şubat ayı içerisinde emekli olan bir personel var.şubay atı primi son.
ne gibi işlemler yapılması gerekiyor.çıkışını-kıdem vs gibi işlemler için yardımcı olabilecek biri var mıdır??

şimdiden teşekkürler...

Ynt: sgk emekli işlemi

Siz emeklilik nedeniyle çıkışını yapın..şubat ayına dair bildirgeyi vermediyseniz hesap fişi doldurun.. kişi de bağlı olduğu müdürlüğe başvursun.. orada ondan evraklar isteyecekler.. nüfus cüzdanı sureti..fotoğraf..beyap talep formu vs..

ihbar yok.. sadece kıdem ödeyeceksiniz..

henüz bildirgeyi vermedim.
bildirgede çıkış nedeni emeklilik olacak. kıdem tazminat bordorsu ve hesap fişi düzenlenecek.
personel kıdem tazminatı istemiyormuş ama yinede sizce bankaya yatırıp çekmek mantıklı mı.
ilerde ne olacağı belli olmaz malum...

Ne demek kıdem tazminatını istemiyor?

İlk defa duyuyorum ben.. :)

Hangi amaçla istemiyor? çalıştığının karşılığında hakedilen bir para..istememesinin tam nedenini biliyor musunuz? 3 gün sonra vermediler deyip uğraştırmasın sizi?

kıdem tazminatını neden almadığına dair bir yazı yazın kendisine imzalatın..

İyiymiş ya:) 2011 yılı içinde 3 tane 20 yılın üzerinde kıdemi personelimiz emekli oldu..ödeyene kadar canımız çıktı..beli doğrultamadık hala:)

umutyaylagul ' Alıntı:
henüz bildirgeyi vermedim.
bildirgede çıkış nedeni emeklilik olacak. kıdem tazminat bordorsu ve hesap fişi düzenlenecek.
personel kıdem tazminatı istemiyormuş ama yinede sizce bankaya yatırıp çekmek mantıklı mı.
ilerde ne olacağı belli olmaz malum...

sakın ha sakın. Nasıl yani adamın yasal alacağı var ödemiyorsunuz ya da muvazaa yapıyorsunuz.
Siz hesabına yatırın o çeksin getirsin . İbraname de mutlaka alın.

işte bende onu diyorum hesabına yatıralım çeksin getirsin tekrardan. sanırım ya hala çalışmaya devam edecek yada patronuyla iyi anlaşıyor demekki bilemeyecem artık gerisini.
neticede hem kıdem bordrosunu hemde ibranamesi alınacak...
bordroda özel birşey yapılacak mı aslında benim merak ettiğim o idi. onun içinde sadece çıkış nedeni ne emeklilik yazmak yeterli öylemi...

Ynt: Sgk emeklilik işlemleri nelerdir.?

anlatılanlar dışında başka özellikli bir durum yok

Ynt: Sgk emeklilik işlemleri nelerdir.?

Her emekli olacak kişi için kıdem tazminatı alabilir yazısı alınmalı mı, her koşulu sağlayarak emekli olmaya hak kazanmış bir kişi de böyle bir yazı alacak mı? Almayacak ise şirket o kişinin tüm koşulları sağladığını nasıl bilebilir? Teşekkürler