Sgk Genelgesi 2009-92

Ynt: Sgk Genelgesi 2009-92

Ogün Güneş ' Alıntı:
Dün aklam SGK Başkanı canlı yayındaydı, değişen yasalar, düzenlemeler, sigortalının menfaatine olan uygulamalar, işverenin üzerinden alınan angaryalar vb.... Programa elektronik posta yolu ile de soru aldılar ve Sn. Başkan'a yönelttiler, Başkan'da o kadar güzel açıkladı ki, hep işçinin ve/veya işverenin lehine olan uygulamalara vurgu yaparak oldukça başarılı tespitler yaptı, çok verimli bir program oldu. Belki tekrarını yayımlarlar izlemek isteyenler kaçırmasın. Aydınlanmanın eşiğinden dönmeyelim. Durmak yok yola devam, mali tatil olsa dahi.

Sayın TURKO; daha öncede benzer konuda yasal zemini atmışlardı sessizce, uygulamaya daha geçmediler ancak tüm emareler çıktı, geriye sadece "kral çıplak" demek kalıyor, demek o da yakın ki yeni yasal zeminlere başlamışlar.

İzlediğim programda sayın başkan bunu da söylemişti ama bu kadar hızlı olacağını söylememişti. Gerçi ben alıntıda biraz alaylı yazmıştım ama başkan bana gereken cevabı iplerin elinde olduğunu hatırlarak verdi.

Yanyana oda olacakmış mış. Bursa'ya gelsinlerde görsünler iki ayrı binada ve biri 3 diğeri 4. katta. :))

Neden şifre için ayrı servisle uğraştırıyorlar? :mad: İşyeri tescilinde evraklar tamamsa no ile birlikte şifreyide verebilirlerdi. Hatta noyu vermelerine gerek bile yok. Şifreyi teslim etsinler yeter. İnt girer hem noyu öğrenir hemde yapılan yamuklukları düzeltirdik. ;D :p

Eğer bakmakla yükümlü olunanların tüm veri girişlerini de yaparsak ilişkili kurum listemize nüfus müdürlüklerini de ekleyeceğiz. Geriye ne kalır? Tapu daireleri, onlarla direk bir ilişkimiz yok şimdilik.

Yakında tabela değiştiririz artık.
"Moderen Arzuhalci
Tüm devlet işlemleri internet üzerinden itina ile yapılır."

smiley36.gif

Dün Pendik Sigortaya gittim.Şifre alabilmek için, Ankaradan genelge gelmiş ve Vekaletnamelerin ASLI' nı alıyorlar.İşi hep yokuşa sürüyorlar.Bürokrasi bu memlekette ne zaman rahat bırakacak bu milleti bilemiyorum.Noterleri zengin etmek için uğraşıyorlar.

Vekalet ilk şifre alımında aslı sonradan açılacak şb için şifre alımında ise fotokopisi yeterli diyorlardı.(değiştirmedilerse.)

Şube açan kaç firma varki.Ki şubeler farklı ssk bölgelerinde açıldığı zaman oraya da aslını vermek gerekiyor.
Vekaletin aslını görüp, fotokopisi alınarak, üzerine görülmüştür diye paraf düşülebilir, ki bir çok yer bu şekilde yapıyordu.
Bundan sonra vekaletin aslını alacaklar.

İşvereni düşünen yok.Vesselam.

Zaten yakında işyeri açılışına gittiğimizde "buraya bir eleman tahsisle." diyecekler. ;D

T U R K O ' Alıntı:
Zaten yakında işyeri açılışına gittiğimizde "buraya bir eleman tahsisle." diyecekler. ;D
:)
Hem serbest meslek erbabıyız,
Hem bağımsızız,
Hem reklam yasak,
Hem rekabet yasak,
Hem asgari ücret tarifesi altında iş almak yasak.

Bu kadar yasak, angarya, tahsilat sorunu, kimin için çalıştığı belli olmayan meslek odaları ve tüm bunlardan habersiz akın akın bu mesleği ekmek kapısı olarak görüp ucundan kıyısından tutmaya çalışan üniversite gençliği.

Komik.

Ogün Güneş ' Alıntı:
Ogün Güneş ' Alıntı:
Dün aklam SGK Başkanı canlı yayındaydı, değişen yasalar, düzenlemeler, sigortalının menfaatine olan uygulamalar, işverenin üzerinden alınan angaryalar vb.... Programa elektronik posta yolu ile de soru aldılar ve Sn. Başkan'a yönelttiler, Başkan'da o kadar güzel açıkladı ki, hep işçinin ve/veya işverenin lehine olan uygulamalara vurgu yaparak oldukça başarılı tespitler yaptı, çok verimli bir program oldu. Belki tekrarını yayımlarlar izlemek isteyenler kaçırmasın. Aydınlanmanın eşiğinden dönmeyelim. Durmak yok yola devam, mali tatil olsa dahi.

Sayın TURKO; daha öncede benzer konuda yasal zemini atmışlardı sessizce, uygulamaya daha geçmediler ancak tüm emareler çıktı, geriye sadece "kral çıplak" demek kalıyor, demek o da yakın ki yeni yasal zeminlere başlamışlar.

İzlediğim programda sayın başkan bunu da söylemişti ama bu kadar hızlı olacağını söylememişti. Gerçi ben alıntıda biraz alaylı yazmıştım ama başkan bana gereken cevabı iplerin elinde olduğunu hatırlarak verdi.

Daha büyükleri var mış;

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:
Karar Sayısı : 2009/11041
1 ? Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +7000 ek göstergeli Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına M.Emin ZARARSIZ?ın atanması, 657 sayılı Kanunun değişik 74 üncü maddesi ile 5502 sayılı Kanunun 29 uncu maddesi gereğince uygun görülmüştür.
2 ? Bu Kararı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yürütür.
16/7/2009