fonradar

SGK Hizmet Dökümü

Merhabalar Bir konu hakkında Bilgi almak istiyorum Bir işyerinde çalışan emekçiyim 5 Bin TL maaş alıyorum SGK hizmet dökümü ne baktığımda bürut ücretin asgari olarak yattığını gördüm bu durumu iş verenime bildirdim oda hemen düzeltiriz dedi şimdi baktığımda şöyle Bir şey yazıyor alt alta acaba bu düzeltilmiş demek midir cevap yazarsanız sevinirim
Asıl 30 5004
Ek 30 5004
İptal 30 5004

En alta ise toplam 5004 yazıyor

Merhabalar Bir konu hakkında Bilgi almak istiyorum Bir işyerinde çalışan emekçiyim 5 Bin TL maaş alıyorum SGK hizmet dökümü ne baktığımda bürut ücretin asgari olarak yattığını gördüm bu durumu iş verenime bildirdim oda hemen düzeltiriz dedi şimdi baktığımda şöyle Bir şey yazıyor alt alta acaba bu düzeltilmiş demek midir cevap yazarsanız sevinirim
Asıl 30 5004
Ek 30 5004
İptal 30 5004

En alta ise toplam 5004 yazıyor
Maaşınız ile ilgili bir düzeltme yapılmamış.Sadece muhasebesel bir hata olmuş o düzeltilmiş gibi gözüküyor

Bildirimler yapılırken iptal-ek düzeltmesi verilmiş. Yani SGKya yine 5004 TL brüt olarak bildirilmiş.
Fakat bu bildirim önceki aya aittir. Örneğin siz şubat ayında konuştuysanız şubat ayındaki düzeltme mart ayında edevletinizde görünecektir.