fonradar

SGK İşten ayrılış bildirgesi hatası

emansur

Tanınmış Üye
Arkadaşlar bir çalışanın işten ayrılış bildirgesini onayladıktan sonra <input type="hidden" name="a hatası verdi işten ayrılış bildirgesini veremedim daha önce böyle bir hata alan yada bilgisi olan varmı...

Ynt: SGK İşten ayrılış bildirgesi hatası

ben de aynı hatayı alıyorum. yarına kaldı artık.

Sistemden kaynaklanıyor. Sabahtan beri ne giriş ne de çıkış yapılabiliyor. Offfff

peki yarın yaptığımızda 10 günlük süre geçmiş olursa ne olcek
umarım sgk bu konuda bi güzellik yapar...

Güzellik mi? SGK dan mı? Bire kere daha aynısı oldu, hatırlarsanız yazı yayınlamışlardı ama yine ceza gelenler olmuş, işin yoksa dilekçe yaz sildir vs...

Burdan ne anlam çıkar; Her güzelin bi kusuru vardır :)

hele şükür sabahtan beri çıkışı yeni verebildim. çıkış yapacak arkadaşlar sistem açıldı. :)

Tam gider ayak olucak iş yani.

Beklenen açıklama;

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Kurumsal ve Sosyal Sigorta Yazılımları
Daire Başkanlığı

05.07.2012

DUYURU

İŞVERENLERE ÖNEMLE DUYURULUR

3/7/2012 tarihi saat 18.00 ile 4/7/2012 tarihi saat 17.30 arasında (4/a) sigortalıları ile 506
sayılı Kanunun geçici 20?nci maddesine tabi sigortalıların sigortalı işe giriş ve işten ayrılış
bildirimlerinin yapıldığı e-sigorta uygulamaları içinde yer alan ?Sigortalı İşe Giriş ve İşten Çıkış
Bildirgesi? ve ?Geçici 20. Madde Sandıklarının İştirakçi Giriş ve Ayrılış Bildirgesi? programlarının
hizmet dışı kaldığı tespit edilmiştir.

5604 sayılı Mali Tatil İhdas Edilmesi Hakkında Kanun gereğince temmuz ayının biri ile
yirmisine kadar (yirmisi dahil) mali tatil sayılmakta olup haziran ayının son gününün tatil olması
halinde mali tatil temmuz ayının ilk iş gününü takip eden günden başlamaktadır. Son günü mali tatile
gelen işler için de tatilin son gününü izleyen tarihten itibaren yedi gün uzamış sayılmaktadır.
3/7/2012-4/7/2012 tarihleri arasında işe giriş ve işten ayrılış bildirgelerini sistem arızası
nedeniyle veremeyen işverenlerin mali tatil süresi içinde bildirimleri yapmaları halinde idari para
cezası uygulanmayacaktır.

Önemle duyurulur