fonradar

Sgk İşten Çıkış Giriş Hk.

s.a Arkadaşar ve değerli büyükler.
Benim sgk yani işe cıkış girişimle ilgili bir sorunum var. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Özel bir şirkette calışmaktaydım İş yerim istanbulda Lakin şirket projeler aldıkça sehir dışlarına cıkmak durumda kalıyorum. Bugunler de Sgk mı kontrol esnasında ocak ayı ıtıbariyle 1 gunluk ıse cıkış giriş yapılmıs buda benım sehir dısından dondugum gune denk gelıyor. İstanbuldaki diğer tum arkadaslarımda böle bır sorun yokken. Şehir dışına çıkıp orda görevlendirilen 4 arkadaşımda aynı sorun söz Konusu 4 arkadaşta aynı yerde aynı işyerinde çalıştık. Bu durum kafamızı bayağı bir kurcaladı Böle bir şey neden yapılmış olabir. YAsalmıdır değilmidir İşten cıkış durumunda herhangi bir kayba ugrarmıyım yasadaki hükmü nedir ne gibi yaptırımları olabilir. İlginiz için şimdiden tessekuur ederim.

saygılarımla..

NOT: unutmadan söyleyim İş yerinin ismi ünvanı yaptıgı iş aynı ama işe gırıs cıkış yapmadan oncekı sicil numarası farklı giriş yapıldıktan sonraki sicil numarası farklı

Genelde aynı işverene bağlı( faaliyeti gösterilen) işyerleri açısından,hizmet süresine bağlı haklar(alacaklar)da(aralıksız/gün farkı olmaksızın yapılan bu işlem) sorun teşkil etmez.
(ya yeni bir iş,dolayısyle buna bağlı bu(yeni) işyeri sicil numarası alınmıştır ya da zaten bu numara vardı da ,bu işe dair yaptığınız iş/göreviniz gereği bu numaraya nakliniz yapılmış olabilir)

cok tessekur ederım seref bey anlatımınız ıcın cok tesskurler aklımdakı tum soruları cozdunuz . Emeginize saglık A.e.o Hayırlı gunler dılerım :)

Bu tür boşluklar kazanılmış kıdem haklarında bir kayba neden olmamasına rağmen, aradaki 1 günlük boşluk, işsizlik sigortasından yararlanma şartlarını olumsuz etkileyecektir.