fonradar

SGK İşyeri Açılışı ve İşçilerin Bildirimindeki Sorumluluk...

bayramalikubilay

Katkı Sunan Üye
Merhaba Üstadlar..Ltd.Şti olarak Toplu Yemek Hizmeti veren bir mükellefim
.....................İlçe Belediye Başkanlğından 28.06.2007 tarihinde İşyeri Açma Ve Çalışma Ruhsatı Aldı.. (2.Sınıf Gayri Sıhhi Müessese..)
..................... İlçe Belediye Başkanlığından 28.06.2007 tarihinde Tatil Günleri Çalışma Ruhsatı Aldı

..................... İlçe Belediye Başkanlığından 02.08.2007 tarihinde Gıda Üreten İş Yerlerine ait Çalışma İzni ve Gıda Sicili Belgesi Aldı,

T.C. Tarım Ve Köyişleri Bakanlığı ............. İl Müdürlüğünden 13.08.2007 tarihinde Gıda Üretim İzni Belgesi Aldı..
Bu Belgede Üreteceği Ürün : Tabldot Yemek olarak belirtilmiş.

Yabancı Certifaca'lar var..

Sorumlu Yönetici Belgesi (Kimya Mühendisi)

ISO 9001 : 2000 belgesi almış

14.08.2007 tarihinde ..................... Vergi dairesine Vergi ödemiş Takriben 4.700 TL (İhaley katılmak için borcu yoktur yazısı almış)

18.12.2007 tarihinde Fabıa Araç alışı var. (Kredisi Var)

2007 yılında ................. Ticaret Odasından 33 Kişinin çalışabileceği kapasite raporu aldı...

Bu verilere göre Bu işletme çalıştırdığı veya SGK'lı gösterdiği işçilerin SGK'sının iki yıldır yatırmamıştır.İhale de alamadığından firma zora girdi..
Kurum bu işyerinin hayali işyeri olduğunu kabul ederek veya tahmin ederer,Muhasebeci olarak beni de sorumlu tutma düşüncesi oluşmuştur. Ben de 2009 temmuz ayında tüm dosyayı ve beyannameleri firma yetkililerine teslim ettim. Hiç bir işlemleri yapmıyorum. Dosyayı teslim ettiğimi kuruma da bildirdim. Kurum şimdi orada sigortalı gözükenlere bizzat ben sormaktadır. İnternet şifresi de dahil herşey (Giriş -Çıkışlar) bordrolar firma yetkililerinin bilgisi dahilinde yapılmıştır.Yemek satışı vardır , ihale alamadığı için resmi kurumlara yemek veremedi...
Meslek Mensubu olarak benim sorumluluğum ne dir.?,
Saygılarımla

Lütfen başlık açrken forum kurallarına uyarak küçük harf kullanınız.

Ynt: SGK İşyeri Açılışı ve İşçilerin Bildirimindeki Sorumluluk...

İşyerinin ssk açılışının yapılması ve işçilerin bildirilmesi smmm' nin değil, şirket yetkililerinin görevidir.Ancak şirket yetkilileri bu bildirimlerin yapılması adına size bir yetki verilmesine rağmen yapmadı iseniz, işveren ile sizin aranızda bir sorun çıkacaktır.