Sgk İşyeri Adres Değişikliği Hk.

murat384

Katkı Sunan Üye
Merhaba. 3 ay önce işyeri adresi değişen şahıs işletmesi sgk dosyası ara vermedeydi çalışanı yoktu o yüzden sgk ya adres değişikliği bildirmemişiz.
Şimdi sigorta başlangıcı yapınca farkettik.
Şimdi bildirince cezası var mı.

Aynı il -ilçe de bağlı bulunduğu sigorta değişmiyor.
Dilekçeyle mi bildiriliyor adres değişikliği yoksa sistemden güncelleniyor mu?
Teşekkürler..

Kurum değişmiyorsa adres değişikliği dilekçesi ve adres nakline dair (gazete vs) belgeleri ekleyip verin.
Sistemden yapılamıyor,kağıt ortamında elden veya iadeli taahhütlü mektup ile kuruma gönderebilirsiniz.
Herhangi bir cezai müeyyidesi yok.

Kurum değişmiyorsa adres değişikliği dilekçesi ve adres nakline dair (gazete vs) belgeleri ekleyip verin.
Sistemden yapılamıyor,kağıt ortamında elden veya iadeli taahhütlü mektup ile kuruma gönderebilirsiniz.
Herhangi bir cezai müeyyidesi yok.
Kurum değişmiyor tamamdır çok teşekkür ederim .
Google dan bakınca sgk uavt işyeri adres girişi çıkıyor ondan karıştım ,o sistem ne için acaba.

Bahsettiğiniz yer, ulusal adres giriş veritabanı. O kısımdan da adresi güncellemek gerekiyor ancak oradan yapılan güncelleme "adres değişikliğini kuruma bildirmek" anlamına gelmiyor.Kuruma bildirme prosedürü ayrıca yerine getirilecektir.

Bahsettiğiniz yer, ulusal adres giriş veritabanı. O kısımdan da adresi güncellemek gerekiyor ancak oradan yapılan güncelleme "adres değişikliğini kuruma bildirmek" anlamına gelmiyor.Kuruma bildirme prosedürü ayrıca yerine getirilecektir.
Anladım .Teşekkür ederim sağolun

Merhaba, şahıs firması için aynı ünite içinde adres değişikliği için vergi dairesinden henüz yoklamaya gelinmedi.
Vergi dairesine adres değişiklik bildirim tarihi : 30.05.2023
Uavt sisteminden bugün itibari ile değişiklik yapıldı. Kira sözleşmesi ve maliye bildirimini dilekçeye ekleyip Sgk ibraz edilmiş olsa 10 günlük sürenin geçtiği nedeni ile ötütü İ.P.C. oluşurmu.? Daha önce süresinde yaptığım aynı ünitede memur ipc kesilmez demişti. (Malumunuz İPC tutarları çok ağır olduğundan soruyorum.)

İstanbul da adres değişikliklerinde ceza uygulandığını görmedim (hiç bir zamanda 10 günlük süre içinde yapmadık) sadece il değişikliği olursa problem oluşabilir. Bir de nevi değişikliklerinde 10 günlük süre kaçarsa hemen yapıştırırlar İPC yi.